testowe Sony Xperia w sopockiej Zatoce SztukiSony Mobile inauguruje współpracę z sopocką Zatoką Sztuki. To kolejne przedsięwzięcie, które dowodzi niezwykłej współzależności pomiędzy światem sztuki i nowoczesnej technologii, między inżynierami i twórcami. Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową.
Ta myśl przyświeca Sony niemal od początku istnienia: tworzyć produkty, które łączą w sobie pasję artysty i precyzję myśli inżynierskiej. Zatoka Sztuki ‒ fundacja, której celem jest promocja sztuki i przypominanie, jak ważną częścią życia stało się tworzenie ‒ udowadnia w swoich akcjach, że twórczość artystyczna może być mocnym sposobem łamania stereotypów, barier międzykulturowych i społecznych.
Już w sobotę 11 lipca w Zatoce Sztuki przy Alei Mamuszki 14 w Sopocie będzie można zobaczyć wystawę prac fotograficznych Roberta Wolańskiego. Starsze i nowe dzieła, wszystkie wykonane smartfonami Sony Xperia Z1, Z2 i Z3. Po raz pierwszy prezentowane w tak dużych formatach. Robert Wolański to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie polskiej fotografii. Specjalizuje się w portretach, w fotografowaniu mody, lifestyle'u, a od dwóch lat jest wielkim admiratorem i promotorem fotografii wykonywanej z użyciem smartfonów.
Jak robić jeszcze lepsze zdjęcia? Jak w pełni wykorzystać potencjał aparatu w smartfonie? Jak kadrować, budować napięcie, dobrze wykorzystywać nawet najtrudniejsze warunki oświetleniowe? Które aplikacje pozwalają na osiągnięcie najlepszych efektów? Jak fotografować pod światło? Czym jest wysokie ISO i jak je wykorzystać? Tego wszystkiego można będzie dowiedzieć się podczas warsztatów prowadzonych przez Krzysztofa Szablistego, jednego z najlepszych w Polsce wykładowców z dziedziny fotografii, postaci rozpoznawalnej na wielu forach fotograficznych, na co dzień ‒ menedżera w Sony Polska. Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego potrwa do 16 lipca. Ten dzień to również moment zakończenia KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO, który przy okazji warsztatów fotograficznych i ekspozycji prac Roberta Wolańskiego ogłasza Sony Mobile.
Każdy uczestnik zabawy może zrobić swoje "zdjęcie życia" z Sopotu, zamieścić je na swoim profilu w serwisie Instagram, dodać hashtag: #Xperia_ZatokaSztuki oraz @sonyxperiapl, a potem ‒ wygrać jedną ze wspaniałych nagród. Są nimi: smartfon Sony Xperia E4, album fotografii smartfonowej Roberta Wolańskiego oraz 5 selfie sticków. W kolejny weekend fanów Sony, mieszkańców i wszystkich turystów odwiedzających Sopot czeka następna atrakcja ‒ wystawa prac graficznych Andrzeja Pągowskiego, wybitnego grafika, twórcy tysięcy plakatów filmowych i teatralnych, wielokrotnie nagradzanego na wielu europejskich konkursach i wystawach. Andrzej Pągowski pokaże swoje prace z cyklu "Ikony Kina Sony", które wykonane zostały na tabletach Sony Xperia. Artysta poprowadzi również WARSZTATY RYSOWANIA NA TABLETACH ‒ dla wszystkich, młodych i starszych, którzy myślą, że nie potrafią rysować, a nie wiedzą jeszcze ile mają w sobie talentu…! Sony jest oficjalnym partnerem technologicznym Zatoki Sztuki ‒ tego lata podczas imprez organizowanych przez fundację udostępniamy stoisko, na którym można zapoznać się z naszymi produktami, wypróbować je, dopytać o szczegóły techniczno-użytkowe itp. [Informacja prasowa] data dodania: 07-07-2015
godzina dodania: 09:53
odsłon: 2083 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Z lotu ptaka
Nagrody są już w drodze
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |