testowe Laserowe projektory Epson tworzą wystawę Vincenta Van Gogha![]() Znana na całym świecie, legendarna wystawa multimedialna - VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition zachwyca polską publiczność. Jakość wrażeń wizualnych gwarantuje technologia Epson 3LCD.
![]()
Do 14 stycznia 2022 roku w warszawskim EXPO XXI trwa niezwykła, angażująca wszystkie zmysły, wystawa VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition. Odwiedzający ją mogą doświadczyć najbardziej innowacyjnej formy odbioru sztuki. Prace holenderskiego geniusza są prezentowane tu z użyciem technologii Digital Art 360, umożliwiającej wyświetlanie obrazów nie tylko na ekranach, ale także na ścianach, suficie, a nawet podłodze - specjalnie zaprojektowanej przestrzeni o powierzchni 2000 m 2.
W trakcie pokazu „zanurzając się” w cyfrowo stworzonym świecie można kontemplować setki ożywionych animacją dzieł Vincenta podążając za opowieścią o życiu i twórczości malarza. Istotnym wątkiem instalacji jest też licząca ponad 600 listów korespondencja Van Gogha z jego bratem Theo, pozwalająca poznać poglądy artysty na świat i człowieka oraz rzucająca nowe światło na powstanie rozpoznawalnych na całym świecie dzieł.
Wystawa wzbogacana jest też odpowiednio dobraną muzyką oraz słowem mówionym. W roli lektora rozpoznamy Roberta Gulaczyka, aktora który wcielił się w postać Vincenta Van Gogha w nominowanym do Oskara filmie „Twój Vincent”.
![]()
Od strony organizacyjnej za warszawską edycję znanej na całym świecie wystawy odpowiedzialna jest firma MAKROCONCERT we współpracy z partnerem technologicznym Conaction, którzy postawili na wybór najlepszych rozwiązań technicznych. Zdecydowaną większość kluczowego zaplecza technologicznego odpowiedzialnego za wyświetlanie treści, stanowią laserowe projektory Epson o jasności 7000 lm. Wykorzystana w nich technologia 3LCD zapewnia tak istotną w tym przypadku wierność odwzorowania niuansów kolorów i detali. Z kolei laserowe źródło światła, poza wysoką jasnością, daje także gwarancję bezawaryjnej pracy nawet przez ponad 12 godzin przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowym atutem projektorów Epson jest swoboda podłączania (w tym bezprzewodowo) oraz możliwość wyświetlania obrazu z kilku źródeł jednocześnie.
![]()
„Wyświetlanie w ogromnej skali obrazów niezrównanego kolorysty, jakim był Van Gogh jest testem najwyższej próby dla urządzeń wideo sprawdzając ich parametry w zakresie wierności i nasycenia kolorów. Jako Epson jesteśmy dumni z tego, że zapewniając na wystawę urządzenia naszej firmy, widzimy jak doskonale sprawdzają się w swej roli. Doskonała jakość innowacyjnie wyświetlanych obrazów pozwoli tysiącom zwiedzających na nowo odkryć i zachwycić się arcydziełami, które mimo upływu lat nadal są inspiracją i punktem odniesienia dla współczesnej sztuki” – powiedział Norbert Gościński z Epson.
data dodania: 17-12-2021
godzina dodania: 09:00
odsłon: 1096 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |