testowe The Art of Banksy. Without Limits. Fotograficzne akcenty świetnej wystawy kontrowersyjnego artysty19 września 2021 był ostatnim dniem pierwszej w Polsce wystawy ”The Art of Banksy. Without Limits” w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.
Wystawę można było obejrzeć w terminie od 12 lutego 2021 r. do 19 września 2021 r. w Praskim Centrum Koneser przy Placu Konesera w Warszawie. Była to pierwsza wystawa tego kontrowersyjnego artysty prezentowana w naszym kraju. Bilety wstępu były dość drogie (70 zł normalny), ale pomimo tego i ograniczeń pandemicznych przed galerią z wystawą gromadziły się tłumy cierpliwie oczekujące na jej obejrzenie.
Banksy w Polsce
Wystawa „The Art of Banksy” zaprezentowana w Warszawie obejmowała ponad 100 prac artysty – w formie zdjęć, rzeźb, malunków, reprodukcji i wielu innych. Niektóre z jego prac powstały z wykorzystaniem jego własnej techniki – szablonów stworzonych specjalnie z myślą o tej wystawie. Na wystawie na wielu monitorach można było obejrzeć film dokumentalny na temat życia, pracy i twórczości artysty. Narrator, którym momentami jest sam zamaskowany autor opowiada o tym jak tworzył swoje dzieła i jak obserwował jak one wpływają na opinie i zachowanie ludzi. Najsłynniejsze z prac artysty dotyczą głównie zachowań Brytyjczyków, ale generalnie są poruszane w nich problemy ludności na całym świecie. Wśród prac prezentowanych na wystawie można było znaleźć wiele, których bazą, podkładem twórczym były zdjęcia lub zachowania fotografujących, filmujących lub filmowanych. Artysta w wielu miejscach wykorzystuje zdjęcia jako bazę swoich grafik oraz posługuje się fotograficznym kolażem jako elementem swojego przekazu.
Szokuje nas praca Media Canvas z 2006 roku [1], w której Banksy wychodzi poza medialny obraz wojny i stawia nas twarzą w twarz z jej okrucieństwem. Wojna to porzucone dzieci i brak realnej pomocy. Zniszczenia wojenne widzimy oczami dziecka, które stoi bezradne z pluszowym misiem pośrodku ruin – na placu zabaw rodem z horroru. Jednocześnie praca dotyka często pomijanego tematu żerowania mediów na ludzkiej tragedii w pogoni za chwytliwym tematem.
Autor wykorzystuje słynne zdjęcie mężczyzny próbującego powstrzymać czołgi w czasie protestów na placu Tiananmen w Chinach w 1989 roku. Zdjęcie, które stało się symbolem sprzeciwu jednostki wobec autorytarnej władzy.
data dodania: 04-11-2021
godzina dodania: 10:25
odsłon: 1263 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Zdjęcie nagrobkowe - jakie są dostępne na rynku, historia i praktyczne uwagi, opracowano na bazie oferty firmy Opal
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |