testowe Sigma Art 24-70 mm f/2,8 DG DN - zdjęcia przykładowe - znamy cenę![]() ![]() K-Consult Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki SIGMA w Polsce, z przyjemnością prezentuje nowy obiektyw SIGMA Art 24-70 mm f/2,8 DG DN – drugi obiektyw zmiennoogniskowy z prestiżowej serii Art, zaprojektowany od podstaw z myślą o aparatach bezlusterkowych. Znamy już cenę oraz datę premiery w Polsce.
![]()
Nowa Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN jest idealnym uzupełnieniem obiektywu 14-24 mm f/2,8 DG DN, którego premiera miała miejsce w lipcu 2019. Celem jaki postawili sobie inżynierowie Sigmy, było stworzenie najlepszego obiektywu w klasie 24-70 mm. W tym celu opracowano zaawansowaną konstrukcję optyczną, na którą składa się aż 6 elementów FLD (ze szkła o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) i 2 elementy ze szkła SLD. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu dodatkowych 3 soczewek asferycznych, obiektyw skutecznie niweluje zarówno wszelkiego rodzaju aberracje chromatyczne oraz komę, które są trudne do skorygowania na etapie post processingu. Dzięki temu, Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN zapewnia doskonałą rozdzielczość i jakość obrazu zarówno w centrum jak i na brzegu kadru pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.
![]() Sony A7R IV + Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN. Par. eksp.: f/11; 1/60 s; ISO 100; f=70 mm; fot. Wayne Simpson
W uzupełnieniu dotychczasowych powłok Super Multi-layer Coating, w obiektywie Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN zastosowano także zupełnie nowe powłoki Nano Porous Coating, dzięki czemu obiektyw jest jeszcze bardziej odporny na powstawanie blików i flar podczas fotografowanie pod słońce.
![]()
Minimalna odległość ostrzenia wynosi raptem 18 cm (przy ogniskowej 24 mm), co daje skalę odwzorowania 1:2.9. Obudowa jest uszczelniona, a przednia soczewka pokryta jest warstwą hydrofobową, dzięki czemu obiektyw ten możemy stosować w nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.
data dodania: 06-11-2019
godzina dodania: 09:20
odsłon: 3534 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |