Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300264,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Tamron SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD G2
Tamron SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD G2 to profesjonalny zoom szerokokątny ze stabilizacją obrazu i cichym autofocusem. Jest następcą szerokokątnego obiektywu Tamron SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD. Zaktualizowana wersja G2 jest wyposażona w udoskonalony stabilizator obrazu i szybszy autofocus dający jeszcze lepszą jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych.
Szybki i stabilny
Podobnie jak inne obiektywy z serii G2, Tamron SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD G2 został wyposażony w dwie mikroprocesorowe jednostki, które zapewniają znacznie szybszy autofocus i jeszcze lepszą wydajność dzięki wbudowanemu systemowi stabilizatora obrazu Tamron VC .Dzięki ulepszonemu VC obraz może być utrzymywany na tyle stabilnie, aby umożliwić wykonanie nieporuszonych ujęć z dłuższym czasem otwarcia migawki. W połączeniu z przysłoną f/2,8 dla wszystkich ogniskowych, fotograf może wykonywać ostre zdjęcia w słabym oświetleniu bez potrzeby stosowania statywu!
Ultradźwiękowy Silent Drive Engine (USD), który napędza autofocus jest nie tylko szybki i precyzyjny, ale także bardzo cichy. Bardzo przydatne może okazać się to podczas fotografowania np. ceremonii weselnych. Kolejną cenną cechą jest mała odległość ustawiania ostrości, wynosząca tylko 28 cm w całym zakresie ogniskowych.
Solidna konstrukcja
Tamron SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD G2 to wyjątkowo dobrze zbudowany obiektyw, stworzony do użytku profesjonalnego. Całość została zamknięta w solidnej i szczelnej obudowie chroniącej cenną optykę i elektronikę.
Ulepszona powłoka fluorowa, którą pokryty został przedni element soczewki jest jeszcze trwalsza i lepiej chroni przed zadrapaniami, zabrudzeniami, olejem i odciskami palców. Dzięki temu soczewki są łatwiejsze do czyszczenia!
Optyka bez kompromisów
Zaawansowana konstrukcja optyczna Tamrona SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD G2 składa się z 18 elementów ułożonych w 13 grupach.
Duży szklany element asferyczny umieszczony w przedniej części oraz dwa asferyczne elementy z tyłu gwarantują małe zniekształcenia i wyjątkową ostrość w kadrze przy wszystkich wartościach przysłony. Trzy elementy wykonane ze szkła LD (o niskiej dyspersji) zapobiegają aberracjom chromatycznym a także przyczyniają się do niesamowitej rozdzielczości tego obiektywu.
Piętą achillesową dla wszystkich szerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych jest duży, wypukły element przedni, który jest wrażliwoy na światło rozproszone i odbicia pochodzące ze źródeł znajdujących się na krawędziach kadru. Z tego powodu Tamron SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD G2 ma specjalną powłokę zwaną AX (Anti-reflection eXpand), opracowaną w celu zminimalizowania oddziaływania światła peryferyjnego. Razem ze sprawnymi i cenionymi powłokami eBand i BBAR zapewnia ten sam wysoki poziom odporności na odbicia, rozproszenie światła i odblaski na całej powierzchni.
Dzięki niesamowitej wydajności optycznej Tamron SP 15-30 mm f/2,8 Di VC USD G2 jest naprawdę świetnym obiektywem do zdjęć krajobrazowych i architektury, a także do wszelkiego rodzaju kadrów wymagających szerokiego kąta widzenia!
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024