testowe ![]() Canon RF 100-300 mm f/2,8L IS USM - jasny, oczekiwany supertelezoom - znamy cenę![]() 20 kwietnia 2023 r. Canon Europe wprowadził na rynek zoom Canon RF 100-300 mm f/2,8L IS USM. Nowy obiektyw powstał na bazie modelu EF 300 mm f/2,8. Canon RF 100-300 mm f/2,8L IS USM ma kompaktową, lekką obudowę, minimalną odległością ogniskowania 1,8 m i maksymalne powiększenie 0,16x. Obiektyw docenią przede wszystkim profesjonaliści i entuzjaści specjalizujący się w fotografii sportowej.Uniwersalna konstrukcja
Canon RF 100-300 mm f/2,8L IS USM ma superkompaktową konstrukcję. Jest najlżejszym obiektywem zmiennoogniskowym w swojej klasie. Przy masie 2,59 kg jest tylko o 190 g cięższy od stałoogniskowego obiektywu EF 300 mm f/2,8L IS II USM. Zwarta obudowa i wysoka wydajność to efekt zastosowania mocowania RF, które jest sercem systemu EOS R.
W pełni kompatybilny z gamą obiektywów Canon RF konwerter RF 1,4x umożliwia uzyskanie ogniskowych 140-420 mm przy zmianie jasności do f/4. Po założeniu konwertera RF 2x zwiększamy zakres ogniskowych do 200-600 mm przy jasności f/5,6. Dzięki temu model RF 100-300 mm f/2,8L IS USM idealnie nadaje się dla fotografów sportu, reporterów i fotografów przyrody, którzy chcą uniknąć zmiany obiektywu podczas wykonywania zdjęć. Jest to również pierwszy profesjonalny superteleobiektyw RF wyposażony w pierścień sterujący oraz nowy, wygodnie położony konfigurowalny przycisk L.FN, które rozbudowują możliwości personalizacji i większej kontroli manualnej, tak pożądane przez fotografów.
![]() Imponująca wydajność optyczna w połączeniu z wysoką jakością obrazu
Duży stały otwór przysłony f/2,8 jest idealny do fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych i sterowania głębią ostrości w celu uzyskania bardziej estetycznych ujęć. Dziewięciolistkowa, kołowa przysłona ułatwia uzyskanie ładnego bokeh. Wspomaga to nowy mechanizm stabilizacji obrazu, oparty na systemach IS znajdujących się w superteleobiektywach Canon z serii L. Używany samodzielnie osiąga poziom stabilizacji do 5,5 EV, która wzrasta w połączeniu z wbudowaną stabilizacją matrycy do 6 EV. Stabilizacja w takim zakresie, oprócz możliwości fotografowania w słabym oświetleniu przy dłuższych czasach otwarcia migawki, doskonale sprawdza się podczas fotografowania i filmowania z ręki poruszających się obiektów. System wykrywa nawet użycie statywu, automatycznie wyłączając IS.
Canon RF 100-300 mm f/2,8L IS USM jest to pierwszy superteleobiektyw Canona, który wyposażono w silnik Dual Nano USM. W efekcie fotografowie mogą polegać na szybkim ustawianiu ostrości i najwyższej jakości obrazu w całym zakresie ogniskowych, ponieważ dwie grupy ogniskowania sterowane są niezależnie. Zastosowanie jednej soczewki fluorytowej i czterech soczewek UD koryguje aberrację chromatyczną, zapewniając wysoką ostrość obrazu z minimalną aberracją chromatyczną. Soczewka asferyczna z formowanego szkła przekłada się natomiast na wysoką rozdzielczość od centrum do krawędzi obrazu.
Stworzony dla profesjonalistów
Canon RF 100-300 mm f/2,8L IS USM został uszczelniony, przez co zwiększono jego odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i środowiskowe. Ma także powłoki fluorowe, umożliwiające łatwe czyszczenie elementów zewnętrznych układu optycznego. W zewnętrznej części obiektywu RF 100-300 mm f/2,8L IS USM zastosowano tę samą powłokę termiczną, która została wprowadzona w modelach EF 400 mm f/2,8L IS III USM i EF 600 mm f/4L IS III USM 8L IS USM - jest to obecnie standard dla wszystkich superteleobiektywów RF, który umożliwia lepsze chłodzenie obiektywu podczas fotografowania w wysokiej temperaturze. Dodatkową ochronę obiektywu zapewniają również osłona obiektywu ET-124, miękki futerał LS100-300 i osłona soczewki E-122.
Podwyższanie jakości obrazów dzięki nowemu narzędziu do przetwarzania obrazów z wykorzystaniem sieci neuronowej
Przy okazji premiery nowego obiektywy firma Canon udostępniła także nowe narzędzie do zwiększenia rozdzielczości obrazów z wykorzystaniem sieci neuronowej dla użytkowników aparatów jej marki. Narzędzie to, opracowane z wykorzystaniem technologii SI opartej na głębokim uczeniu się i wiedzy eksperckiej Canona na temat obrazowania, z łatwością powiększa obrazy o 200%. Dzięki zrozumieniu przetwarzania obrazu i charakterystyki obiektywu, nowe narzędzie Canona może wydobyć wyższy poziom szczegółów niż konwencjonalne procesy skalowania. Narzędzie jest dostępne jako część planu przetwarzania obrazu z wykorzystaniem sieci neuronowej Canona lub jako samodzielna aplikacja. Użytkownicy z istniejącym planem będą mogli uzyskać dostęp do aplikacji bez dodatkowych opłat. Początkowo aplikacja będzie dostępna tylko dla użytkowników Windows 10 i Windows 11.
data dodania: 21-04-2023
godzina dodania: 09:01
odsłon: 683 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie specjalne Foto-Kuriera "Obiektywy" 1/22 - w najlepszych salonach prasowych i on-line, weź milion w swoje ręce
![]() Tamron 11–20 mm f/2,8 Di III-A RXD,105 stopni w jasnym obiektywie do Sony, test z Foto-Kuriera 6-7/21
![]() Sigma 50 mm f/1,4 DG DN | Art - nowy standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców - cena i dostępność
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |