Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300284,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Canon R, Nikon Z, Sony E, Micro 4/3
Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 to druga, odświeżona i uwspółcześniona wersja legendarnego obiektywu o niepowtarzalnej plastyce i charakterze. Obiektyw łączy wysoką jakość optyczną z duchem analogowych konstrukcji i wyjątkową pracą pod światło.
Klasyczna ogniskowa 50 mm
50 mm to klasyka gatunku wśród obiektywów stałoogniskowych zaprojektowanych do współpracy z matrycami pełnoklatkowymi. Oferując 46,3° pole widzenia, podobne do tego, jakie widzi ludzkie oko, jest jedną z najczęściej wybieranych ogniskowych do fotografii portretowej czy reportażowej. Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 znajdzie swoje zastosowanie także w fotografii studyjnej, produktowej, a nawet w krajobrazie, umożliwiając wycięcie fragmentu obserwowanego pejzażu.
Jasno nawet w nocy
Obiektyw Voigtlander 50 mm f/1,5 to część linii superjasnych obiektywów Nokton, umożliwiających pracę nawet przy znikomej ilości światła zastanego. Szeroki zakres ustawień przysłony od f/1,5 do f/16 oraz możliwość jej precyzyjnej zmiany co 1/2 stopnia EV daje pełną kontrolę nad tym, co w danym kadrze jest istotne. Papierowa głębia ostrości uzyskiwana na dużych otworach przysłony umożliwia wydobycie tematu zdjęcia z jego otoczenia, skupiając na nim całą uwagę widza. Przy szeroko otwartej przysłonie obraz jest ostry w centrum kadru oraz plastyczny na bokach. Po jej przymknięciu ostrość pojawia się na całej szerokości kadru, rozmycia nadal zachowują jednak swój charakterystyczny, malowniczy wygląd.
fot. fdirect.eu
Współczesna analogowość
Nokton II 50 mm f/1,5 nawiązuje do konstrukcji cenionego przez koneserów poprzednika z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wprowadzone poprawki umożłiwiły zachowanie absolutnie niepowtarzalnego, analogowego charakteru obrazowania, łącząc go z wysoką precyzją i rozdzielczością współczesnej optyki. 8 elementów rozmieszczonych w 6 grupach, w tym jedna soczewka obustronnie asferyczna, umożliwiają kreowanie zdjęć o bardzo małej głębi ostrości, z zachowaniem dużego mikrokontrastu i wspaniałej, bogatej kolorystyki. Perfekcyjnie działająca, dwunastolistkowa przysłona umożliwia kontrolę ilości przepuszczanego światła oraz sprawia, że uzyskiwane rozmycia są aksamitnie gładkie.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024