Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300257,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Sigma 105 mm f/2,8 DG DN MACRO | ART
Dzisiaj, 30 września 2020 roku, Sigma Corporation poinformowała o wprowadzeniu pierwszego obiektywu MACRO z serii DG DN - zaprojektowanego specjalnie do aparatów bezusterkowych. Jest to Sigma 105 mm f/2,8 DG DN MACRO | ART.
Klasyka obiektywów macro w wydaniu linii SIGMA Art
Tak zwane średnie teleobiektywy (mid-tele) macro, dzięki swojej wszechstronnej odległości roboczej charakteryzują się niezwykłą uniwersalnością, która to sprawiła, iż stały się one ulubionym wyposażeniem wśród profesjonalnych fotografów. Nasz pierwszy obiektyw macro, zaprojektowany do aparatów bezlusterkowych, SIGMA 105 mm f/2,8 DG DN MACRO | Art zapewnia najwyższe osiągi zarówno pod kątem jakości obrazu jak i doskonałej jakości wykonania. Daje fotografom okazję do odkrycia nowego sposobu patrzenia lub czerpania radości z rzeczy, jak nieoczekiwane piękno lub coś cennego w życiu codziennym, z perspektywy unikalnej dla obiektywów macro. Wyłamuje się on jednak z klasycznych ram wyznaczonych obiektywom macro, dzięki czemu jego wykorzystanie znajdzie zastosowanie także w wielu innych dziedzinach fotografii jak np. portret.
Wszystko to czego wymaga się od średniego teleobiektywu macro zostało osiągnięte na jeszcze wyższym poziomie
Najnowsza konstrukcja optyczna 105 mm f/2,8 DG DN MACRO | Art zapewnia wyjątkową ostrość na wszystkich odległościach fotografowania, od ekstremalnych zbliżeń, co jest kluczowe przy fotografowaniu macro, aż do nieskończoności. Ponadto jego korekcja aberracji kładzie szczególny nacisk na podłużną aberrację chromatyczną, której nie da się opanować za pomocą wbudowanej w aparat korekcji aberracji.
fot. Aya Iwasaki
Bokeh był również jednym z głównych punktów skupienia podczas projektowania 105 mm f/2,8 DG DN MACRO | Art. Duża ilość światła peryferyjnego pomogła stworzyć piękne okręgi bokeh, a naturalne rozmycie w tle i na pierwszym planie zapewnia większą elastyczność ekspresji fotograficznej. Co więcej, po wyposażeniu w najnowsze modele telekonwerterów SIGMA TC-1411 (1,4x) lub TC-2011 (2,0x), przeznaczone wyłącznie do użytku z obiektywami z mocowaniem typu L, obiektyw umożliwia fotografom wykonywanie zdjęć makro przy jeszcze większych powiększeniach makro, przy jednoczesnym zachowaniu odległości roboczej.
Osiągi optyczne godne linii Art oraz precyzja AF
Obiektywy z linii SIGMA Art na pierwszym miejscu stawiają osiągi optyczne. Dotyczy to także obiektywu 105 mm f/2,8 DG DN MACRO | Art, który zapewnia znakomitą rozdzielczość od środka kadru aż do jego krawędzi. Świetnie radzi sobie też z korygowaniem komy, która często występuje na krawędziach obrazu. Z drugiej strony, jego zdolność do minimalizowania duszków i flar, potwierdzona rygorystycznymi testami od wczesnych etapów jego rozwoju, zapewnia dobre działanie w warunkach pracy pod światło.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024