testowe SONY FE 24 mm f/1,4 GM, prawie jak test, pierwsze zdjęcia testoweciąg dalszy...
Testowy Sony FE 24 mm f/1,4 GM przy otwrtej dziurze selektywnie wybiera detale.
W układzie optycznym obiektywu znajdują się 2 elementy XA (ekstremalnie asferyczny) minimalizujące „sagitalną flarę” wykonane w technologii 0,1 mikrona oraz aż 3 elementy typu ED redukujące aberrację chromatyczną. Cały układ optyczny to 13 elementów rozmieszczonych w 10 grupach. Jest to obiektyw typu IF. Minimalna odległość fotografowania wynosi 24 cm, a powiększenie 0,17 x.
Krzywa MTF nowego obiektywu wzbudza szacunek znających się na rzeczy. Szczególnie ładnie to wygląda, gdy zestawimy to z krzywymi MTF konkurencji
"Kręcony" krajobraz fotografowany pod słońce, a poniżej to samo "wyjęte" z aparatu. Par. eksp.: Sony A7R III; f/1,4; 1/160 s; ISO 200
Elementy optyczne pokryto powłoką Nano AR, dzięki której zminimalizowano odbicia i flary. W celu zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami przednią soczewkę pokryto powłoką fluorową.
W przedniej części ma wygodny pierścień wygodnego ręcznego ostrzenia. Możemy go skutecznie wykorzystywać przy ręcznym ustawianiu ostrości, w szczególności gdy pracujemy na otwartej przysłonie, co może okazać się skuteczniejszym rozwiązaniem niż automatyczny dobór ostrości.
Ważnym elementem obiektywu jest pierścień przysłon, który w tym przypadku ma naniesioną skalę liczb przysłony od 1,4 do 16. Obracając pierścień w prawo przy liczbie 16 wyczuwamy wyraźny opór co jest dobrym rozwiązaniem.
Za liczbą 16 znajduje się litera A (automatyka przysłony), której wybór następuje po dalszym przesunięciu pierścienia w prawo. To rozwiązanie zapobiega przypadkowemu włączeniu trybu automatycznego doboru wartości przysłony A. Obok pierścienia przysłon znajduje się przełącznik click umożliwiający wyłączenie skokowego obrotu pierścienia przysłon.
Na lewym boku obiektywu znajduje się przycisk, któremu możemy przypisać jedną z kilku, wyświetlonych na zdjęciu powyżej, funkcji.
data dodania: 20-09-2018
godzina dodania: 16:00
odsłon: 2951 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Obiektywy Sigma 14 mm f/1,8 Art, Sigma 135 mm f/1,8 Art i Sigma 70 mm f/2,8 DG Macro dostępne do pełnoklatkowych aparatów Sony
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |