Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300282,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
FUJINON GF 100-200 mm f/5,6 R LM OIS WR
Korporacja FUJIFILM poinformowała, że 14 lutego wprowadzi do oferty obiektyw FUJINON GF 100-200 mm f/5,6 R LM OIS WR przeznaczony do średnioformatowego systemu GFX. To pierwszy w tym systemie teleobiektyw z zoomem, będący ekwiwalentem ogniskowych 79-158 mm (dla formatu małoobrazkowego). Model zaprojektowano z myślą o fotografii krajobrazowej i przyrodniczej, a jego działanie wspomaga optyczny stabilizator obrazu i konstrukcja odporna na niekorzystne warunki pogodowe i kurz.
Obiektywy GF stanowią najwyższej jakości optykę opracowywaną przez Fujifilm. Wysoka jakość uzyskiwana jest poprzez opracowanie niezwykle precyzyjnej konstrukcji optycznej oraz zastosowanie wyrafinowanych technologii produkcji, co pozwoliło na uzyskanie wysokiej rozdzielczości i możliwości odwzorowywania bogatej gamy tonacji.
Firma Fujifilm wprowadziła już na rynek aparaty FUJIFILM GFX 50S oraz FUJIFILM GFX 50R, jak również 8 obiektywów z serii GF (GF 100-200 to właśnie ósmy model). Sprzęt zyskał popularność zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Jest chwalony za możliwość uchwycenia w kadrze wielu szczegółów, za nadawanie obrazom wrażenia trójwymiarowości, a także za kompaktowe i lekkie korpusy oraz prostą i wygodną obsługę.
Model GF 100-200 mm f/5,6 R LM OIS WR to zoom, który dzięki połączeniu wysokiej rozdzielczości i wyraźnego efektu bokeh pozwoli na uchwycenie wyjątkowej atmosfery każdej sceny. Dodatkowo, obiektyw jest odporny na kurz oraz niekorzystne warunki pogodowe i może działać w niskich temperaturach do -10°C. Dołączając 1,4-krotny telekonwerter “F1.4X TC WR, uzyskuje się zakres ogniskowych 111-221 mm (w kategoriach małoobrazkowych), nie obniżając przy tym jakości obrazu.
1. Podstawowe cechy i właściwości Ultra-wysoka jakość obrazu
Obiektyw wykonany jest z 20 soczewek ułożonych w 13 grupach. Zastosowano dwie soczewki super ED oraz jedną soczewkę asferyczną, co redukuje aberrację chromatyczną oraz aberrację zakrzywienia pola, dzięki czemu można uzyskać doskonałą jakość obrazu.
(2) Wydajna stabilizacja obrazu
Obiektyw wyposażony jest w doskonałą pięciostopniową stabilizację obrazu (określana wg wytyczny organizacji CIPA). Dzięki temu fotografujący mogą w pełni wykorzystać wysoką rozdzielczość obrazu systemu GFX, nawet fotografując teleobiektywem bez statywu.
(3) Cichy i szybki Autofocus
Liniowy silnik napędzający soczewki odpowiedzialne za ustawianie ostrości jest bardzo precyzyjny, cichy i szybki. Obiektyw posiada także nowy mechanizm dla zatrzymywania pozycji silnika liniowego przy wyłączaniu zasilania lub przy przełączaniu się na odtwarzanie, aby tym samym uniknąć dodatkowych wibracji.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024