Celem konkursu jest zainteresowanie twórców i odbiorców fotografii tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia na tę tematykę, a także tworzenie archiwum "znikających punktów" architektury i infrastruktury przemysłowej.
data nadsyłania: 31.07.2009
Organizatorami konkursu są: Dom Kultury w Rybniku Chwałowicach, Grupa Fotograficzna INDYGO, Grupa Artystyczna Konar. Konkurs współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Rybnika.
Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne
Prace będą oceniane w następujacych kategoriach:
a) architektura, budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
b) industri- maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa(linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
c) future - obiekty przemysłowe powstałe po 1990 roku
Każdy autor może zgłosić max. 2 prace w każdej z kategorii (dopuszcza się zwarte tematycznie cykle do 5 zdjęć, które traktowane będą jako 1 praca). Zdjęcia należy nadesłać w postaci powiększenia na papierze; wymagany format zdjęć: nie mniejsze niż 30x40cm i nie większe niż 70x100 cm - oraz w postaci pliku cyfrowego na płycie CD format: jpg lub tiff; minimalna rozdzielczość 1900x2500, 300 DPI (prace w formie cyfrowej zostaną umieszczone w tworzonym archiwum i w razie potrzeby powiększane do dużych formatów), na odwrocie zdjęcia powinna zostać umieszczona wypełniona metryczka – do pobrania na w/w stronach www
Pula nagród wynosi 5000 PLN, w każdej kategorii przyznana będzie jedna nagroda główna oraz wyróżnienia
adres: Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach, ul.1 Maja 95, 44-206 Rybnik, tel. +48 (032) 42 16 222 wew. 32. Dodatkowych informacji udziela: Izabela Nietrzpiel, e-mail: fotopein@vp.pl, tel.+48 698 680 185.
Tysiące sesji zdjęciowych za nią, setki publikacji, dziesiątki wystaw, kilka wydanych książek – właśnie świętuje 15-lecie studia fotograficznego i ponad 15 lat doświadczenia w zawodzie. Gdy zaczynała swoją przygodę z fotografią to nie spodziewała się, że wykonywany przez nią zawód jest tak daleki od tego, co wszyscy sobie wyobrażamy i że nawet największa pasja może nie wytrzymać zderzenia z rzeczywistością. Ale jest też osobą, która oczywiście drugi raz wybrałaby ten zawód ponownie, gdyż fotografia i podróże to cała ona – to jej DNA. Warto zapoznać się z jej spojrzeniem na fotograficzny świat.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024