Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300261,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Głębia Spojrzenia
Głębia Spojrzenia to Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny, organizowany przez Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Skierowany jest do studentów z całej Polski, którzy nie zajmują się profesjonalnym wykonywaniem zdjęć. Myślą przewodnią konkursu są słowa Susan Sontag "wszystko istnieje na świecie po to, by znaleźć się na fotografii".
Zdjęcia będą oceniane w trzech kategoriach: Z prędkością światła (fotografia newsowa), Subiektywnie w obiektywie (fotografia publicystyczna), Jak malowane (fotografia artystyczna).
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poprzednich edycji mogli się między innymi pochwalić: publikacją zwycięskich zdjęć w prasie, wernisażem w jednym z krakowskich klubów, atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, wakacyjnymi kursami fotograficznymi przygotowanymi przez Krakowską Szkołę Fotografii.
Wydrukowane prace konkursowe (w formacie 30x45 cm, na błyszczącym papierze), płytę CD wraz z elektroniczną wersją fotografii oraz własnoręcznie wypełnioną i podpisaną przez uczestnika Kartą Zgłoszeniową należy przesłać pocztą do 5 kwietnia.
Dopuszczone do konkursu zostaną wyłącznie zdjęcia
nieuszkodzone, wydrukowane na papierze fotograficznym błyszczącym o
wymiarach 30x45 cm lub większe (w razie większej liczby przesyłanych
zdjęć należy rozdzielić je białym papierem). Każdy uczestnik może
przesłać 1 zdjęcie w każdej z kategorii. Dodatkowo każde z przesłanych zdjęć powinno być na
odwrocie podpisane tytułem oraz GODŁEM (bez danych
osobowych, które umieszcza się na karcie zgłoszeniowej). Zdjęcia
podpisane imieniem i nazwiskiem będą zdyskwalifikowane.
Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na
łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików lub
dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia. Do Konkursu mogą być
zgłaszane wyłącznie zdjęcia, które nie były dotąd publikowane,
nagradzane, a w czasie trwania Konkursu nie biorą udziału w innym
konkursie.
Warunkiem dopuszczenia zdjęcia do Konkursu jest dostarczenie
Organizatorowi pracy w wersji elektronicznej (nagranej na płytę CD),
spełniającej następujące warunki techniczne: TIF/PDF 300 DPI, JPG CMYK
300 DPI oraz JPG RGB 72 DPI. Płyty CD należy podpisać tylko GODŁEM
uczestnika Konkursu.
Konkurs zakończy się uroczystym wręczeniem nagród i wernisażem w krakowskim klubie Kolanko No 6 przy ulicy Józefa 17. Zwycięskie prace zostaną wybrane przez profesjonalne jury, w którego skład wchodzą zarówno teoretycy jak i praktycy fotografii. W tym roku będą to prof. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, medioznawca, specjalista z zakresu fotograficznych gatunków dziennikarskich, dr Krzysztof Groń, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, współzałożyciel i członek grupy twórczej Potencjalna 10, Maksymilian Rigamonti, fotoreporter tygodników Newsweek Polska, Wprost i Dziennika Polska Europa Świat, laureat Grand Press Photo i Grzegorz Zygier, fotograf w muzeum UJ, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
adres: Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków. Dodatkowe informacje udzielane sa droga mailową: glebiaspojrzenia@gmail.com lub telefoniczną: 505677771.
Osobą odpowiedzialną ze strony Organizatora jest Koordynator Główny
Konkursu, Karolina Niżyńska.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024