testowe Zmiany klimatu dotykają najbiedniejszych![]() Polska Zielona Sieć, organizacja non-profit, zaprasza do dokumentowania skutków zmian klimatu, które na naszych oczach dotykają ludzi, zmieniają środowisko, kształtują nową rzeczywistość. Poszukiwane są fotografie, które nie tylko dobitnie pokażą, jak mocno Globalne Południe doświadcza zmian klimatu, lecz także jak pomysłowo i skutecznie jego mieszkańcy adaptują się do nowych, nieprzewidywalnych warunków.
Celem Konkursu jest popularyzacja faktu, że zmiany klimatu, powodowane przez działalność człowieka związaną z wydobyciem i spalaniem paliw kopalnych, negatywnie wpływają na środowisko i życie ludzi w krajach Globalnego Południa (państw, które kwalifikują się do otrzymywania Oficjalnej Pomocy Rozwojowej - ODA) i poważnie utrudniają rozwój w zgodzie z ich potrzebami. Świadomość tego faktu może stać się impulsem do zmiany zachowań indywidualnych na bardziej przyjazne klimatowi, jak również poparcia dla odpowiedzialnych globalnie rozwiązań systemowych.
Lista nagrodzonych zostanie
opublikowana na stronie internetowej konkursu do 10 października 2012
roku wraz z protokołem z obrad Jury. Spośród fotografii zgłoszonych
do Konkursu internauci wybiorą najlepszą fotografię, której autor/ka
otrzyma Nagrodę Publiczności. data dodania: 31-07-2012
godzina dodania: 02:05
odsłon: 1628 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Zdjęcie Miesiąca Marzec 2025 r. - najlepsze prace publikujemy w Foto-Kurierze 5/25 Na łamach Foto-Kuriera 5/25 prezentujemy zwycięskie prace z internetowego konkursu miesiąca odbywającego się cyklicznie na stronie foto-kurier.pl. W wydaniu zagościły najwyżej ocenione zdjęcia przez użytkowników serwisu foto-kurier.pl w marcu 2025 r. Każde zdjęcie wgrane do serwisu bierze automatycznie udział w konkursie, kolejny konkurs kończy się 30 czerwca. ![]() Ptak w Locie to 5. etap Ligi Foto-Kuriera 2025 - nowy termin nadsyłania prac - 30 czerwca 2025 r. do godz. 23.59 Montaż powstał ze zdjęć następujących osób: Andrzeja Bocheńskiego, Kamila Górawskiego, Adama Kota, Piotra Mańczaka, Macieja Nowaka, Marioli Stańkowskiej i Ryszarda Warchoła. Oni już wgrali swoje zdjęcia. Zainspiruj się. Z okazji Bożego Ciała przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 30.06.2025 r. do godz. 23.59. Dołącz do zabawy w dowolnym momencie. ![]() Fujifilm X half - kompakt cyfrowy z analogową duszą - cena i dostępność 22 maja 2025 r. Fujifilm ogłosiło rynkowy debiut kompaktowego aparatu cyfrowego „X half” (FUJIFILM X-HF1). Jest to najnowszy przedstawiciel serii X, która korzysta z unikalnej, autorskiej technologii reprodukcji kolorystycznej FUJIFILM. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |