testowe II Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i&nbs![]() Celem konkursu, który adresowany jest do wszystkich osób fotografujących w wieku 13-25 lat, jest rozwijanie zainteresowania przyrodą Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny. Wszystkich uczestników obowiązuje zasada etycznego podejścia do przyrody zgodna z kodeksem opracowanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Termin nadsyłania prac mija 24 września 2011 roku.
Tematem konkursu jest przedstawienie bogactwa przyrodniczego i krajobrazowego Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny, jego różnorodności biologicznej jako opowieści o życiu i procesach, które to życie podtrzymują.
Jeden autor może przedstawić maksymalnie 4 prace w postaci pojedynczych zdjęć lub zestawów (maksymalnie 3 zdjęcia w zestawie). Każdy zestaw liczony jest jako jedna praca. Jury zastrzega sobie prawo do wyboru pojedynczych zdjęć z zestawu. Każde zdjęcie musi zawierać w nazwie pliku cyfrowego oraz w opisie na odwrocie odbitki – tytuł pracy, numer kategorii oraz imię i nazwisko autora, a w przypadku zestawu również cyfrę oznaczającą kolejność zdjęcia w zestawie. Prace konkursowe należy przesłać w dwóch wersjach: odbitki i wersji elektronicznej. Odbitki konkursowe muszą być wykonane formacie min. 15 cm x 21 cm. Prace w wersji elektronicznej należy zapisać na płycie CD lub DVD w oryginalnej rozdzielczo-ści w postaci plików JPG (bez kompresji) lub TIFF (optymalnie). Wielkość zdjęć po-winna być wystarczająca do wykonania powiększeń na wystawę (rozdzielczość minimum 3000 pikseli po dłuższym boku). Zestawy zdjęć powinny znajdować się w od-rębnych katalogach. Na płycie należy napisać imię i nazwisko Uczestnika. Konkurs adresowany jest do wszystkich osób fotografujących, w wieku 13-25 lat, w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-19 i 20-25. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, biorą udział w Konkursie za zgodą rodziców lub innych przedstawicieli ustawowych. Konkurs składa się z 3 kategorii tematycznych (Kategoria I – rośliny i grzyby, Kategoria II – zwierzęta, Kategoria III – krajobraz). Efektem końcowym będzie wystawa pokonkursowa wraz z katalogiem, której uroczysty wernisaż odbędzie się w październiku br. i będzie połączony z ogólnopolskim przeglądem diaporam dotyczących przyrody polskich parków narodowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. W konkursie przewidziano następujące nagrody w każdej z trzech kategorii wiekowych ufundowane ze środków dotacji NFOŚiGW i BdPN: Miejsce I – statyw fotograficzny, książki przyrodnicze Miejsce II – plecak fotograficzny, książki przyrodnicze Miejsce III – lornetka, książki przyrodnicze Wyróżnienia – zestawy książek przyrodniczych Zdjęcia mogą być wykonane w dowolnej technice, jednak należy je nadsyłać wyłącznie w formie elektronicznej (zdjęcia analogowe należy zeskanować we własnym zakresie). Jeden autor może przedstawi maksymalnie 4 prace lub zestawy (maksymalnie 3 zdjęcia w zestawie). Każdy zestaw liczony jest jako jedna praca. Każde zdjęcie musi zawiera w nazwie pliku cyfrowego - tytuł pracy, numer kategorii oraz imi i nazwisko autora, a w przypadku zestawu równie cyfr oznaczając kolejno zdjęcia w zestawie. Prace należy zapisać na płycie CD lub DVD w oryginalnej rozdzielcza ci w postaci plików JPG lub TIFF. Wielkość zdjęć powinna być wystarczająca do wykonania powiększeń na wystawę (minimum 3000 pikseli po dłuższym boku). Opłata za udział w konkursie wynosi 20 zł. adres: Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ul. Bełska 7, 38-700 Ustrzyki Dolne (z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”). data dodania: 14-06-2011
godzina dodania: 00:28
odsłon: 1449 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() XIV Międzynarodowy niekonwencjonalny konkurs fotograficznym „Foto Odlot” (konkurs pod patronatem FIAP)
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |