testowe Nagrody dla najlepszych produktów fotograficznych EISA AWARDS 2021-202215 sierpnia to dzień, w którym EISA prezentuje najlepsze produkty elektroniki użytkowej EISA AWARDS. Wśród nagrodzonych w tym roku, ponownie, aż 23 to produkty typowo fotograficzne. Podczas pandemii związanej z koronawirusem EISA dostosowała się do nowych realiów i na ponad 40 „wideospotkaniach”, trwających zdecydowanie dłużej niż przed rokiem, wybrała najważniejsze produkty fotograficzne sezonu 2021/2022. Zainteresowanych zapoznaniem się z tym wyborem zapraszamy do lektury.
Najlepsze produkty EISA 2021-2022
W tym roku w panelu fotograficznym przyznano aż 23 nagrody w typowo fotograficznych kategoriach. Po raz pierwszy pojawiły się nagrody dla obiektywów z ręcznym ustawianiem ostrości. Zabrakło jednak miejsca na nagrody dla drona fotograficznego i aparatu dla vloggerów, ale pojawiła się ponownie nagroda dla drukarki fotograficznej oraz fotograficznej innowacji, którą ponownie został produkt Canona tj. obiektyw Canon RF 100 mm. Ma on zupełnie nowa konstrukcję o cechach na tyle unikalnych w odniesieniu do konkurentów, że śmiało można było ten model określić mianem innowacji fotograficznej sezonu 2021–2022.
Tym razem nagrodzono jedynie 11 urządzeń rejestrujących obraz (w tym dwa smartfony). Nie wyróżniono żadnej lustrzanki (w zeszłym roku aż 3 nagrody były dla lustrzanek). Wśród nagrodzodzonych aż 7 to bezlusterkowce takich marek jak: Canon, Fujifilm, Nikon i Sony. Tym razem, po raz pierwszy od wielu lat, nie nagrodzono żadnego kompaktu. Podobnie jak przed rokiem najlepszym aparatem uznano bezlusterkowca, z tym, że tym razem został nim aparat z matryca penoklatkową, a mianowicie Sony A1.
Wybrane w tym roku kategorie są zrozumiałe dla osób obserwujących rynek fotograficzny, na którym liczba nowości w kategorii bezlusterkowce zdecydowanie przewyższa liczbę nowości w grupie lustrzanek. Choć producenci smartfonów nadal wychodzą z siebie, żeby pokazać światu coraz to nowe możliwości fotograficzne nowych smartfonów to jednak w tym roku również nie udało się wskazać typowego smartfonu fotograficznego, którego jakość rejestrowanego obrazu godna była by uznania ze strony jury.
Popularność bezlusterkowców i walka o klienta w tym sektorze rynku jest tak duża, że nie dziwią nas już aparaty przeznaczone dla fotografujących o różnym stopniu zaawansowania. Na rynku znajdziemy więc aparaty popularne, dla zaawansowanych, ale i dla profesjonalistów.
Rozwój aparatów z wymienną optyką sprawia, że EISA wyróżniła aż 12 obiektywów. Podobnie jak przed rokiem rynek zdominowały produkty dedykowane do aparatów z mocowaniem Sony E. Producenci niezależni zauważyli tę część rynku i starają się odciąć dla siebie jak największy kawałek z tortu. Nieco zmodyfikowano nazwy kategorii wyróżnianych obiektywów.
W roku 2017, po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii EISA, przyznano w jednym panelu aż 6 nagród produktom jednej marki. Tą marką była firma Sony (zobacz nagrody EISA 2017–2018). W tym roku produkty Sony otrzymały ponownie 6 nagród EISA 2021–2022 (w tym jedna dla smartfonu) i tym samym Sony ponownie zostało liderem wśród wyróżnionych. Ubiegłoroczny lider – Canon – tym razem otrzymał jedynie 2 nagrody. Gratulujemy! Drugie miejsce w kategorii produktowej zajęła firma Nikon, która otrzymała 4 nagrody, a trzecie przypadło Tamronowi, który (po raz pierwszy w historii) otrzymał aż 3 nagrody. Po dwie nagrody otrzymała firma Fujifilm i pojawiająca się pierwszy raz wśród nagrodzonych marka Laowa. W dalszej części prezentujemy wyróżnione produkty wraz z uzasadnieniami oraz pełną listę nagród EISA AWARDS 2021–2022 we wszystkich kategoriach. Obok nich umieściliśmy numery wydań Foto-Kuriera, w których były prezentowane testy lub szersze opisy wyróżnionych produktów. Tam gdzie było to możliwe podajemy kody QR, które ułatwią zapoznanie się z testami danego sprzętu.
Najlepszy pełnoklatkowy aparat pod względem relacji jakości do ceny EISA 2021–2022
Więcej na: eisa.eu TEST: FK 10/2020
NAJLEPSZY APARAT EISA 2021–2022
Więcej na: eisa.eu
TEST: FK 8-9/2021
Więcej na: eisa.eu
data dodania: 15-08-2021
godzina dodania: 00:01
odsłon: 5619 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |