testowe ![]() Fujifilm GFX - 100 milionów od Fujifilm - zdjęcia testowe do pobrania!![]() ![]() 23 maja 2019 r. Fujifilm poinformowało o dacie wprowadzenia na rynek bezlusterkowca o najwyższej w historii rozdzielczości 102 milionów pikseli. Zapowiedziany na Photokinie 2018 FUJIFILM GFX 100 wkrótce ujrzy światło dzienne.
Fujifilm wprowadza na rynek nowy bezlusterkowiec GFX100, który ma 102 milionową matrycę wielkiego formatu 55 mm (dalej określaną jako “55mmLF”). Będzie to flagowy model w systemie cyfrowych bezlusterkowych aparatów fotograficznych GFX, który zyskał duże uznanie wśród profesjonalnych fotografów i zaawansowanych fotoamatorów, między innymi dzięki zastosowaniu matrycy 43,8 mm x 32,9 mm, około 1,7-razy większej w stosunku do matrycy małoobrazkowej 35 mm.
Fujifilm GFX100 wyposażono w podświetlaną od tyłu matrycę z pikselami detekcji fazowej (BSI), pierwszą tego rodzaju matrycę zastosowaną w formacie większym niż małoobrazkowy (35mm). Szybkość pracy systemu AF wzrosła dwukrotnie w porównaniu z wcześniejszymi modelami GFX (przy współpracy z obiektywem GF 63 mm f/2,8). Aparat ma śledzący AF do fotografowania poruszających się obiektów, jak również bardziej precyzyjny ciągły AF. Inną cechą występującą po raz pierwszy w aparacie z matrycą większą niż małoobrazkowa jest zintegrowana w korpusie stabilizacja obrazu (IBIS), zapewniająca “pięcioosiową” stabilizację obrazu o skuteczności do 5,5 EV*1. W efekcie możliwe jest fotografowanie w ultra wysokiej rozdzielczości także bez statywu. Ponadto, znacznie poprawiono możliwości wideo w stosunku do GFX 50S oraz GFX 50R i obecny model jest pierwszym na świecie bezlusterkowym cyfrowym aparatem fotograficznym z tak dużą matrycą, który ma funkcję filmowania wideo 4K 30p (10 bit 4:2:2). Wraz z trzema wspomnianymi całkowicie nowatorskimi w tej klasie sprzętu funkcjami, model GFX100 wyróżnia się innowacyjnością i wszechstronnością, realizując cel, dla którego został stworzony, czyli “możliwość rejestrowania w kadrze stałych i ruchomych obrazów wyjątkowych chwil”, a wszystko to z zachowaniem najwyższej jakości obrazu. *1 W oparciu o standard CIPA. Tylko kołysanie na boki/ przód tył (Pitch/yaw). Z zamocowanym obiektywem GF63mmF2.8 R WR.
![]() Najważniejsze cechy i funkcje (1) 102 MP matryca obrazu 55 mm LF
·Nowa, opracowana specjalnie dla tego aparatu matryca ma przekątną 55 mm i efektywną liczbę pikseli wynoszącą 102 miliony. W połączeniu z procesorem czwartej generacji “X-Processor 4” zapewnia ona najwyższą na świecie jakość z wyjątkowym odwzorowaniem kolorów właściwym dla FUJIFILM oraz pełnym wykorzystaniem ultra-wysokiej rozdzielczości obiektywów “FUJINON GF”.
(2) Pierwszy na świecie 5-osiowy system IBIS w aparacie z matrycą obrazu większą niż format małoobrazkowy (35 mm)
data dodania: 23-05-2019
godzina dodania: 16:02
odsłon: 3631 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Znamy cenę Canona EOS 250 D - najlżejszej na świecie lustrzanka z odchylanym, osadzonym na przegubie ekranem LCD
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |