testowe Olympus OM-D E-M5 Mark II w limitowanej wersji![]() Firma Olympus zaprezentowała limitowaną wersję OM-D E-M5 Mark II w wersji tytanowej w ograniczonej liczbie 7000 sztuk. Aparat nawiązuje wyglądem do klasycznego modelu OM-3Ti. W skład zestawu wchodzą: korpus OM-D E-M5 Mark II w kolorze tytanowym, skórzany pasek, karta właściciela z kolejnym numerem egzemplarza (od 1 do 7000) zawierająca cytat legendarnego projektanta OM, Yoshihisy Maitaniego, oraz skórzane etui na kartę.Kolejna odsłona ikony Chociaż od premiery OM-3Ti minęło 20 lat, limitowana edycja aparatu OM-D E-M5 Mark II ma wiele wspólnego ze swoim sławnym przodkiem. I nie chodzi tylko o wygląd. W latach 1980 - 90 seria OM zdobyła reputację kompaktowych, lekkich, dających się wykorzystać w każdych warunkach aparatów systemowych, a ich nowatorskie rozwiązania takie jak pneumatyczny tłumik ruchu lustra, czy wielopunktowy pomiar światła były szczególnie doceniane przez właścicieli OM-4. Model E-M5 Mark II kontynuuje tę tradycję dzięki swoim niewielkim wymiarom, solidnej budowie oraz najwydajniejszej na świecie** 5-osiowej stabilizacji obrazu. Jak zauważyło jury nagrody TIPA, aparat ten idealnie nadaje się do dynamicznej, spontanicznej fotografii w ruchu ("przełomowa technologia, która obsługuje praktycznie każdą sytuację podczas fotografowania."). ![]()
Olympus OM-3Ti
Tytanowy mocarz Począwszy od wprowadzenia OM-1 w 1973 roku, przełomowa seria Yoshihisy Maitaniego łączyła formę z funkcjonalnością na profesjonalnym poziomie, a atrakcyjny i jednocześnie praktyczny OM-3Ti był kulminacją tej filozofii projektowania. Jego tytanowy korpus był nie tylko lżejszy od korpusów aluminiowych, lecz był również bardziej odporny na korozję i ciepło oraz sześciokrotnie bardziej wytrzymały. Pod względem wyglądu OM-3Ti wyróżniał się na tle wszystkich aparatów dostępnych w tamtym czasie.
![]()
Olympus OM-1
Edycja limitowana OM-D E-M5 MARK II jest hołdem dla tego dziedzictwa, urzeka swoim nowym kolorem i nawiązaniami do charakterystycznego designu OM. Oprócz znanych, kanciastych konturów OM, usytuowania pryzmatu i nisko położonemu środkowi ciężkości, nowy aparat uwodzi kolekcjonerów jego charakterystycznym tytanowym stylem wykończenia, oraz gustownie frezowanymi pokrętłami i przyciskiem spustu migawki.
![]()
OM-D E-M5 Mark II Limited Edition obiektywem zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm f/4-5,6 II
Wygląd OM-D E-M5 Mark II Limited Edition nawiązuje do lat 80. i 90. ub. wieku. Jak przyznała TIPA, kiedy zdecydowała się wyróżnić kilka jego cech (innych, niż 5-osiowy stabilizator obrazu): "umieszczony w wodoodpornym i odpornym na mróz i pył, korpusie ze stopu magnezu, 16,1 megapikselowy sensor 4/3 Live MOS, oraz procesor TruePic VII, a także ISO aż do wartości 25 600. Aparat ułatwia kadrowanie ujęcia dzięki wizjerowi elektronicznemu z 2,36 mln punktów i obrotowemu ekranowi dotykowemu LCD 3" z 1,037 mln punktów. Jego szybki AF pokrywa 81 punktów i zapewnia doskonałą wydajność nawet przy słabym oświetleniu. Funkcja śledzenia AF zapewnia błyskawiczne nastawianie ostrości nawet w trybie zdjęć seryjnych do 10 kl./s w pełnej rozdzielczości. Aparat posiada również specjalną opcję zdjęć w superrozdzielczości, zapewniającą możliwość wykonania zdjęcia o rozdzielczości odpowiadającej 40-megapikselowemu sensorowi, dzięki połączeniu 8 ujęć w formacie JPEG uzyskanych za pomocą przesunięcia czujnika”.
![]()
Edycja limitowana OM-D E-M5 Mark II będzie dostępna od czerwca 2015 jako korpus w cenie 5290 zł lub w zestawie z wszechstronnym obiektywem zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm f/4-5,6 II w cenie 6990 zł. [Informacja prasowa] data dodania: 12-05-2015
godzina dodania: 11:38
odsłon: 2072 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Następca Noct-Nikkora
![]() Test Nikkora Z 35 mm f/1,2 S - do subtelnych nieostrości 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował między innymi super jasny, pełnoklatkowy obiektyw Nikkor Z 35 mm f/1,2 S. Od tego dnia można szerzej rozmywać świat bawiąc się w wysublimowane nieostrości. W marcu, ten dość dużych wymiarów obiektyw, zagościł w naszej redakcji, dzięki czemu powstał jego test w zestawieniu z Nikonem Z7II... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |