testowe ![]() Canon EOS R7 i Canon EOS R10, pierwsze bezlusterkowce z matrycą APS-C systemu Canon EOS R - dostepność i cena![]() ![]() 24 maja 2022 r. Canon Europe zaprezentował pierwsze aparaty bezlusterkowe systemu EOS R - Canona EOS R7 i Canona EOS R10, w których zastosowano matryce APS-C. Canon EOS R7, nawiązujący do modelu Canon EOS 7D, przygotowano z myślą o fotografach dzikiej przyrody i sportu, którzy potrzebują dodatkowego zasięgu wynikającego z zastosowania matrycy APS-C, jak również wyjątkowej szybkości i śledzenia z automatycznym ustawieniem ostrości, charakterystycznym dla wyższych modeli z tej serii. I nad tym modelem skupimy się bardziej w tej publikacji.
![]() Wraz z nowym Canonem EOS R7 pojawiły się 2 nowe obiektywy dostępne opcjonalnie z nowymi korpusami R7 i R10: Canon RF-S 18–45 mm f/4,5–6,3 IS STM oraz Canon RF-S 18–150 mm f/3,5–6,3 IS STM Wraz z premierami aparatów zaprezentowano także dwa nowe obiektywy Canon RF-S – Canon RF-S 18–45 mm f/4,5–6,3 IS STM – ultrakompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy do codziennego użytku, oraz Canon RF-S 18–150 mm f/3,5–6,3 IS STM – uniwersalny obiektyw o dużym zbliżeniu, ale szerzej modele te omówimy w jednym z kolejnych artykułów.
![]()
Nowy poziom szybkości i precyzji
![]()
Canon EOS R7 to pierwszy aparat w systemie EOS R, w którym multikontroler AF połączono z pokrętłem sterującym na prawo od wizjera elektronicznego aparatu. To sprytne i innowacyjne rozwiązanie umożliwia szybkie i wygodne ustawianie punktów AF jednym ruchem kciuka lub obrotem pokrętła.
![]()
Canon EOS R7 ma najszybciej działającą migawkę mechaniczną spośród wszystkich aparatów EOS z matrycą APS-C umożliwiającą rejestrowanie obrazu z częstotliwością 15 klatek na sekundę, a także migawkę elektroniczną osiągającą 30 klatek na sekundę i 23 klatki na sekundę. Canon EOS R7 umożliwia otwarcie migawki w czasie do 1/8000 sekundy w przypadku migawki mechanicznej i 1/16 000 sekundy w przypadku migawki elektronicznej, co ułatwia w uchwyceniu szybko poruszających się obiektów. Aparat ma też najnowszy procesor DIGIC X, co sprawia, że charakteryzuje się on dużą szybkością przetwarzania obrazu. Wprowadzenie trybu zdjęć ciągłych RAW z szybkością 30 klatek na sekundę umożliwia pracę z obrazami zarejestrowanymi podczas zdjęć seryjnych w postaci pliku filmowego, ułatwiając wybór klatek. Włączony tryb zdjęć wstępnych umożliwia również wykonywanie zdjęć na 0,5 sekundy przed naciśnięciem spustu migawki.
![]() Canon EOS R5 vs Canon EOS R7. Ten drugi jest i mniejszy i lżeszy od modelu Canon EOS R5 zobacz więcej >>>.
Wysoka jakość dla zdjęć w ruchu
data dodania: 24-05-2022
godzina dodania: 06:00
odsłon: 3936 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
![]() TEST Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR - uniwersalny zoom ze stabilizacją - TEST z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() Test Nikkora Z 35 mm f/1,2 S - do subtelnych nieostrości 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował między innymi super jasny, pełnoklatkowy obiektyw Nikkor Z 35 mm f/1,2 S. Od tego dnia można szerzej rozmywać świat bawiąc się w wysublimowane nieostrości. W marcu, ten dość dużych wymiarów obiektyw, zagościł w naszej redakcji, dzięki czemu powstał jego test w zestawieniu z Nikonem Z7II... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |