testowe ![]() DJI Mavic 3, pierwsza odsłona, cena![]() ![]() 5 listopada 2021 roku DJI zaprezentował nowy składany dron DJI Mavic 3. Wyposażono go w większą i lepszą matrycę, system dwóch aparatów, możliwość wielokierunkowego wykrywania przeszkód, "inteligentniejsze" tryby lotu i w możliwość dłuższego czasu lotu z jednego ładowania akumulatora. Czy to wszystko sprawi, że DJI Mavic 3 stanie się, tak jak zakłada producent, najlepszym narzędziem do uchwycenia świata z góry?
![]()
Mavic 3 został przeprojektowany pod każdym względem w stosunku do swoich poprzedników. W ostatnim czasie na łamach Foto-Kuriera opublikowaliśmy kilka testów dronów tego producenta: DJI Mavic AIR 2, DJI Mavic 2 Pro oraz DJI AIR 2S. Teraz naturalną koleją rzeczy przyszedł czas na test DJI Mavica 3, ale póki co musi nam wystarczyć prezentacja najważniejszych cech nowego DJI Mavica 3.
![]()
W ważącym 900 g Mavicu 3 umieszczono aparat główny Hasselblad z matrycą 4/3" typu CMOS i drugi aparat z matrycą 1/2". Łącznie za pomocą obu aparatów można uzyskać zbliżenie o łącznej krotności 28x.
![]() Prezentowane screeny pochodzą z filmu DJI na temat tego modelu. Na górnym zrzucie (taki obraz widzimy na nowym kontrolerze pro) widać obraz przy najszerszym kącie widzenia obiektywu. Na dolnym przy krotności 28 x. Według informacji uyzyskanych od DJI, zmiana ogniskowych w zakresie 1x (24 mm) i 7x (162 mm) odbywa się na zasadzie krotności optycznej, a poza tymi krotnościami jest to już jedynie interpolacja/crop tzw zoom cyfrowy. Cały mechanizm ogniskowania zmieniający krotność ogniskowych w zakresie od 1 do 28 x został określony mianem zoomu hybrydowego (optyczno-cyfrowego).
![]()
Nowy dron ma nowe wielokierunkowe czujniki przeszkód o maksymalnym zasięgu 200 metrów (najprawdopodobniej czujniki zwiększają swój zasięg do 200 m dopiero podczas powrotu do domu/miejsca startu) oraz przeprojektowane akumulatory, które umożliwiają wykonanie z jednego ładowania do 46 minut lotu (dotychczasowe modele mają po ok. 30 minut).
![]()
Mavic 3 ma charakteryzować się niespotykaną dotąd wydajnością lotu. Ulepszony sprzęt i oprogramowanie mogą przetwarzać wideo 5.1K z częstotliwością 50 klatek na sekundę w żywych i zróżnicowanych kolorach z podwyższoną czułością przy słabym świetle, a także obsługują 4K/120 kl./s, zapewniając wyższą jakość w przypadku nagrań w zwolnionym tempie.
![]()
Wersja DJI Mavic 3 Cine umożliwia kodowanie Apple ProRes 422 HQ na wbudowanym wewnętrznym dysku SSD o pojemności 1 TB.
![]()
data dodania: 05-01-2022
godzina dodania: 13:29
odsłon: 1808 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |