testowe ![]() FUJIFILM X-T30 II – szybszy i precyzyjniejszy w działaniu, znamy cenę![]() 2 września 2021 r. koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) poinformował o wprowadzeniu na rynek w październiku 2021 r. między innymi aparatu FUJIFILM X-T30 II. Jest to nowy przedstawiciel serii X - bezlusterkowych aparatów cyfrowych słynących z kompaktowych i lekkich, acz solidnych korpusów oraz doskonałej jakości obrazu opartej na opracowanej przez firmę technologii reprodukcji kolorów.Nowy produkt dziedziczy po swoim poprzedniku (FUJIFILM X-T30), kompaktowy i lekki korpus, ale pochwalić się może też podwyższoną szybkością działania systemu AF oraz wyższą jakością rejestrowanego obrazu porównywaną z flagowym modelem serii X - FUJIFILM X-T4.
![]() Na tylnej ścianie korpusu obok mini joysticka X-T30 II znalazł się teraz uchylny ekran LCD o rozdzielczości 1,62 mln punktów, co jest udoskonaleniem w stosunku do poprzednika.
![]() W kompaktowym korpusie X-T30 II, o wadze zaledwie 378 g, znalazła się 26,1 milionowa matryca X-Trans™ CMOS 4 typu APS-C oraz szybki procesor przetwarzania obrazu X-Processor 4, które zapewniają skuteczność autofocusu porównywalną ze znacznie bardziej zaawansowanym flagowym modelem X-T4. Szybki i wysoce precyzyjny system AF, ustawiający ostrość w ciągu zaledwie 0,02 sekundy, wsparty został wyjątkową zdolnością śledzenia poruszającego się obiektu, co umożliwia użytkownikowi wykorzystanie każdej okazji na zrobienie udanego zdjęcia w zróżnicowanych sytuacjach zdjęciowych.
![]() System AF wykorzystuje najnowszy algorytm, aby zapewnić poprawioną w stosunku do poprzedniego modelu zdolność autofocusu do śledzenia obiektu w ruchu. Precyzyjnie utrzymuje ostrość na obiekcie poruszającym się w kierunku obiektywu aparatu, a nawet oddalającym się od niego. Funkcja wykrywania twarzy/oczu utrzymuje ostrość na twarzy/oczach modela nawet podczas sesji portretowych, w trakcie których modele pozostają w ruchu. Nowy aparat stwarza także możliwość wykorzystania funkcji autofokusu z detekcją fazy w warunkach bliskich całkowitej ciemności przy -7.0EV (Wartość graniczna luminancji -7EV jest możliwa do uzyskania, gdy w aparacie zainstalowany został obiektyw FUJINON XF 50 mm f/1,0 R WR)
data dodania: 02-09-2021
godzina dodania: 19:06
odsłon: 1703 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Już w sprzedaży - Nikon Z fc - cena następcy Nikona FM2 oraz dedykowane: Nikkor Z DX 16-50 mm i Nikkor Z 28 mm
![]() Dziś o k. 5 nad ranem skradziono samochód Foto-Kuriera - gdyby ktoś gdzie widział to prosimy o info Dziś (9 maja) ok. godziny 5 rano ukradziono nam redakcyjną Hondę CR-V, jak na zdjęciach. Gdyby ktoś gdzieś widział to prosimy o kontakt. Może gdzieś komuś uda się zrobić zdjęcie. Może na jakiejś stacji benzynowej. Prosimy o przesłanie informacji na adres redakcja@foto-kurier.pl lub na k.patrycy@foto-kurier.pl lub o telefon +48 725 667 553. Z góry dziękujemy za info. ![]() Prezentujemy okładkę Foto-Kuriera 5/25 - wkrótce on-line Foto-Kurier 5/25 jest już w drukarni, a wkrótce będzie również on-line - w naszym e-kiosku. Na okładce wydania zagościło zdjęcie z wystawy Sony World Photography Awards 2025, największego konkursu fotograficznego na świecie, które wykonano testowanym w tym wydaniu obiektywem Sony FE 16 mm f/1,8 G. W środku wydania jest też obszerny test Nikona Z5II i Canona EOS R50 V. Jak zwykle będzie co poczytać i czym się zainspirować. Tymczasem zapraszamy do lektury Foto-Kuriera 4/25, który jeszcze przez tydzień będzie królował w salonach prasowych. ![]() TEST Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - kultowe zbliżenie 26 września 2024 r. zadebiutował nowy Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw makro przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Obiektyw ma charakteryzować się wysoką jakością obrazu i ma skalę odwzorowania 1:1, a zatem powinien idealnie sprawdzić się w fotografii zbliżeniowej i portretowej. Pod koniec listopada zawitał do naszej redakcji, dzięki czemu mogliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej. Do testu wykorzystaliśmy aparaty Sony A7 III oraz Sony A7C R. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |