testowe TEST Fujifilm X-T3 - trzecie wcielenie flagowca Fujifilm - Foto-Kurier 5/19ciąg dalszy...
Wizjer
Podczas manifestacji ekologów rozstawiono mini skatepark, na którym testowaliśmy tryb seryjny X-T3. Działał bez zarzutów; fot. K. Patrycy.
W aparacie zastosowano też nowy tryb „Sportowego wizjera” ułatwiający fotografowanie poruszających się obiektów. Tryb pokazuje na ekranie LCD/w wizjerze oznaczony obszar obejmujący około 16,6 mln pikseli (centralny obszar powiększony 1,25×) i na zdjęcie trafia dokładnie ten sam fragment kadru. W szczególności jest to użyteczne przy zdjęciach sportowych i fotografii przyrody, gdyż można sprawdzać ruch obiektu poza kadrem i korzystać z krótszego niż zwykle czasu zanikania obrazu.
Fujifilm X-T3 w połączeniu z obiektywem XF 8–16 mm f/2,8 R LM WR to idealny zestaw do wykonywania zdjęć ulicznych; fot. K. Patrycy.
Możliwości fotograficzne
Bezpłatna prasa cieszy się na ulicach Londynu olbrzymią popularnością; fot. K. Patrycy.
Działanie matrycy wspiera Xprocessor 4 (4× CPU), który umożliwia 3-krotny wzrost szybkości przetwarzania względem obecnych modeli (X-T2 i X-H1). Przyczynia się on nie tylko do poprawy precyzji i szybkości AF, ale jest także pierwszym na świecie procesorem w aparacie bezlusterkowym z matrycą APS-C lub większą, który umożliwił filmowanie z jakością 4K/60P 10 bitów, co spełnia potrzeby osób profesjonalnie zajmujących się filmowaniem wideo. Zastosowany procesor może także natychmiast realizować złożone zadania przetwarzania obrazu, jak np. stosowanie unikalnych dla Fujifilm opcji typu Color Chrome Effect** czy też „monochromatyczny obraz”***.
* Wykorzystuje unikalny układ filtra kolorów – charakterystyczny dla matryc X-Trans CMOS – aby kontrolować efekt mory i zminimalizować powstawanie nieprawidłowych barw.
Więcej (o systemie AF, funkcjach i modyfikacjach, szumach, dynamice, odwzorowaniu barwnym, ekranie LCD, możliwościach edycyjnych i mutimedialnych, zasilaniu) przeczytasz w Foto-Kurierze 5/2019.
Złap za róg i przejrzyj test
Test Fujifilm X-T3 możesz w całości przeczytać w naszym e-kiosku w zakładce inne
Pełny test opublikowany jest w Foto-Kurierze 5/2019
Całe wydanie możesz przejrzeć tutaj ARW data dodania: 28-05-2019
godzina dodania: 09:36
odsłon: 2862 powrót na stronę główną »
Komentarzesortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:Znamy cenę Canona EOS 250 D - najlżejszej na świecie lustrzanka z odchylanym, osadzonym na przegubie ekranem LCD
Nikkor Z 35 mm f/1,2 i Nikon Coolpix 1100 - niespodziewany debiut, dwie potęgi w różnych kategoriach - znamy cenę 5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos. Hanna Kantor zdobywa nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów. Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - również w wersji do Nikona Z 26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |