|
Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj zdjęcie
Wydrukuj zdjęcie
|
Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA
|
|
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nikon D810 do astrofotografii
ciąg dalszy...
Specjalistyczne funkcje
Dzięki wyposażeniu D810A w specjalistyczne funkcje aparat staje się wymarzonym sprzętem dla wymagających astrofotografów. Oprócz czasu B i ustawienia T dostępny jest nowy tryb manualny z długim czasem otwarcia migawki, mogącym sięgać nawet 900 s. Aby zminimalizować drgania wewnętrzne podczas naświetlania, można aktywować elektroniczną przednią kurtynkę migawki, tym samym zmniejszając ryzyko rozmycia nawet najdrobniejszych szczegółów. Wirtualny podgląd ekspozycji dla czasu B i ustawienia T pomaga w ustawianiu ostrości i kadrowaniu przy fotografowaniu z podglądem na żywo. Podobnie jak w modelu D810 podgląd na żywo można powiększyć nawet 23 razy, co umożliwia dokonywanie korekt ostrości kluczowych obiektów z chirurgiczną wręcz precyzją. Podczas fotografowania przez wizjer dostępny jest nowy wirtualny horyzont podświetlany na czerwono, umożliwiający sprawdzanie wypoziomowania aparatu.
Wydłużony czas fotografowania
Energooszczędna konstrukcja modelu D810A powstała z myślą o maksymalnym wydłużeniu czasu fotografowania, dzięki czemu można zrobić tysiące zdjęć z długim czasem naświetlania. Zastosowany w aparacie akumulator EN-EL15 o dużej pojemności pozwala zrobić nawet 3860 zdjęć1 po każdorazowym naładowaniu, a po dodaniu innych źródeł zasilania można fotografować jeszcze dłużej. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie Nikon MB-D12 idealnie współpracuje z aparatem, umożliwiając zarejestrowanie do 10 660 zdjęć po każdorazowym naładowaniu2. Kolejność korzystania z baterii lub akumulatorów można wybrać z poziomu aparatu. Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas fotografowania, można skorzystać z opcjonalnego zasilacza sieciowego EH-5b ze złączem zasilania EP-5B.
Obiektywy NIKKOR
Wielką zaletą modelu D810A jest możliwość używania obiektywów NIKKOR. Cenione przez entuzjastów astrofotografii na całym świecie obiektywy NIKKOR pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał matrycy o rozdzielczości 36,3 mln pikseli. Przy aparacie o tak ogromnej rozdzielczości niezbędna jest optyka z najwyższej półki, a obiektywy NIKKOR formatu FX zapewniają doskonałe wyniki – od jasnych obiektywów szerokokątnych, jak na przykład AF-S NIKKOR 14–24mm f/2.8G ED, po wysokiej klasy teleobiektywy AF-S NIKKOR 200mm f/2G ED VR II.
ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...
|
data dodania: 10-02-2015
godzina dodania: 09:50
odsłon: 4611
powrót na stronę główną »
Komentarze
Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz
właśnie teraz.
powrót na stronę główną »
Następca Noct-Nikkora
CO W TRAWIE PSTRYKA
Action Cam FDR-X1000VR
Nowe Canony z APS-C: EOS 760D i EOS 750D
Pełna klatka z 50,6 mln pikseli
Nowe aparaty Canona z serii PowerShot i IXUS oraz drukarki PIXMA PRO
Nowy bezlusterkowiec od Canona - M3
NX500 - nowy aparat od Samsunga
Fisheye 8 mm f/1,8
Uniwersalny zoom Olympusa
Odporny Olympus
Full HD 60p, obrotowy ekran LCD, Olympus OM-D E-M5 Mark II
Fujifilm X-A2
Podwodna Praktica
Panasonic Lumix FT30 już dostępny
Trzysetka Nikkora
Dwa lata po N jest N2
Nowa nagroda w Lidze Foto-Kuriera - Sony A6000 + obiektyw 16-50 mm
Najnowszy bezlusterkowiec Panasonica
Kolejny produkt w porównywarce