Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300591,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Sony VENICE 2
ciąg dalszy...
Sukces pierwszej kamery VENICE
Wprowadzona w 2017 r. kamera VENICE znalazła już zastosowanie w przeszło 300 produkcjach zrealizowanych przez studia filmowe, stacje telewizyjne, operatorów telewizji kablowej i platformy internetowe. Za przykład może posłużyć wyróżniony nagrodą Emmy serial „The Crown”. Popularność VENICE wynika także z regularnie wprowadzanych aktualizacji oprogramowania i modernizacji sprzętu, dostosowujących kamerę do wymagań filmowców.
— Bardzo cieszymy się z sukcesów odnoszonych przez kamerę VENICE w ciągu ostatnich czterech lat. Rozmowy z twórcami zdjęć filmowych i producentami filmowymi z całego świata uświadomiły nam możliwość jej udoskonalenia poprzez wykorzystanie naszych najnowszych technologii przetwarzania obrazu i matryc obrazujących. W ten sposób przenosimy jakość obrazu VENICE na nowy poziom. Nowa kamera jest ponadto mniejsza od poprzedniczki i umożliwia wewnętrzny zapis nagrań. Zwiększa to twórczą swobodę w zastosowaniach na dronach, w Steadicamach czy obudowach do zdjęć pod wodą — powiedział Hiroshi Kajita, Head of Media Solutions, Sony Professional, Sony Europe.
Ulepszenia postulowane przez użytkowników
Kamera VENICE 2 ma wiele cech, które przyczyniły się do sukcesu pierwszego modelu VENICE. Należą do nich dwie bazowe czułości ISO, wbudowany 8-stopniowy filtr ND oraz zgodność z szerokim wachlarzem obiektywów, który obejmuje wszystkie obiektywy z mocowaniem PL i natywnym mocowaniem Sony typu E, a w przypadku użycia odpowiedniego adaptera także inne modele.
Zgodnie z oczekiwaniami filmowców nowa kamera VENICE 2 jest o 44 mm mniejsza i około 10% lżejsza[iv] od swojej poprzedniczki, ale równie intuicyjna w użyciu. Umożliwia zapis materiału filmowego w formatach X-OCN i Apple 4K Pro Res 4444 / 422 HQ na wewnętrzny nośnik nagrań, bez podłączania rejestratora AXS-R7.
Użytkownik ma do wyboru różne tryby rejestracji obrazu z przetwornika 8,6K, między innymi:
Wymienny przetwornik obrazu
W celu zwiększenia uniwersalności korpusu VENICE 2 na planach filmowych umożliwiono wymianę bloku przetwornika obrazu. Kamera może być używana z przetwornikiem 8,6K lub poprzednią matrycą 6K. Urządzenie samoczynnie wykrywa zmianę i uruchamia się bez potrzeby wprowadzania modyfikacji w wewnętrznym oprogramowaniu lub jego ponownej instalacji. Pierwotny przetwornik obrazu 6K umożliwia rejestrację większej liczby klatek na sekundę.
Większa funkcjonalność dzięki wewnętrznemu systemowi zapisu i mniejszym wymiarom
Mała, lekka, ale solidnie wykonana kamera VENICE 2 rejestruje obraz w formacie 8K 60p na nowej, szybkiej karcie AXS 6,6 Gb/s AXS-A1TS66. Ten nowy nośnik jest zgodny z obecnymi czytnikami kart pamięci AXS, między innymi z modelem AXS-AR3 ze złączem Thunderbolt™ 3.
Interfejs użytkownika kamery VENICE 2 pozostał taki sam jak w poprzednim modelu. Wprowadzono tylko ulepszenia zapewniające łatwiejszą, bardziej intuicyjną obsługę. Mimo zmienionej konstrukcji nowa kamera jest zgodna z niemal wszystkimi obecnymi akcesoriami VENICE.
Kierując się sugestiami użytkowników obecnej kamery VENICE, projektanci modelu VENICE 2 wprowadzili szereg innych ulepszeń. Należą do nich:
Reprodukcja obrazu 4K z zastosowaną tabelą LUT
Ulepszenia w przetwarzaniu LUT 3D w celu poprawy jakości obrazu
Bezpośrednie stosowanie zmian EI w sygnale wyjściowym S-Log3
Sterowanie LUT/ASC-CDL przez Ethernet/Wi-Fi
Praca w trybie „Zoom to Fit” (zapis obrazu pełnoklatkowego z podglądem w formacie 17:9/16:9)
Przeniesienie złącza Ethernet na stronę asystenta operatora
Złącze wyjściowe Lemo (2 styki, 12 V)
Zainstalowany wewnętrzny mikrofon
Dostępność
Pierwsze dostawy kamery VENICE 2 z przetwornikiem obrazu 8,6K są planowane na luty 2022 r. Wersja z fabrycznie zainstalowanym przetwornikiem 6K ma być dostępna w marcu 2022 r. Kamery VENICE 2 z przetwornikiem 6K można ponadto używać z obecnym systemem rozszerzenia VENICE, pod nazwą RIALTO. Wprowadzenie rozszerzenia obsługującego przetwornik 8,6K jest zaplanowane na początek 2023 r.
Nagrania z nowej kamery VENICE 2 i materiały poświęcone temu i innym produktom foto-wideo Sony można też znaleźć w serwisie www.sonycine.com, stworzonym w celu kształcenia i inspirowania wszystkich fanów i użytkowników produktów Sony Cinema Line.
Tysiące sesji zdjęciowych za nią, setki publikacji, dziesiątki wystaw, kilka wydanych książek – właśnie świętuje 15-lecie studia fotograficznego i ponad 15 lat doświadczenia w zawodzie. Gdy zaczynała swoją przygodę z fotografią to nie spodziewała się, że wykonywany przez nią zawód jest tak daleki od tego, co wszyscy sobie wyobrażamy i że nawet największa pasja może nie wytrzymać zderzenia z rzeczywistością. Ale jest też osobą, która oczywiście drugi raz wybrałaby ten zawód ponownie, gdyż fotografia i podróże to cała ona – to jej DNA. Warto zapoznać się z jej spojrzeniem na fotograficzny świat.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024