Wydania FK: 176,
publikacje: 9339,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300279,
użytkownicy: 9918
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Sony A7 III - to nie test tylko pierwsze spojrzenie i znamy cenę
27 lutego Sony powiększyło ofertę bezlusterkowych korpusów z pełnoklatkową matrycą obrazu. Światło dzienne ujrzał Sony A7 III, łączący małe wymiary z najnowocześniejszą technologią przetwarzania obrazu. Zanim test Sony A7 III znajdzie się na naszych łamach to warto zapoznać się z pierwszymi informacjami na temat aparatu.
Najważniejsze cechy Sony A7 III:
Nowo opracowany, wykonany w technologii BSI pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 24,2 mln pikseli ze zmodyfikowanym systemem przetwarzania obrazu
Szeroki zakres czułości — od ISO 100 do ISO 51 200 (z możliwością rozszerzenia przy fotografowaniu do ISO 50 – ISO 204 800) oraz 15-stopniowy zakres dynamiki przy małych ustawieniach czułości
Światowej klasy system automatycznego ustawiania ostrości: 693 umieszczone w płaszczyźnie ogniskowej pola AF z detekcją fazy pokrywające 93% kadru, 425 pól AF z detekcją kontrastu i niezawodna funkcja „AF priorytet oczu”
Wykonywanie zdjęć seryjnych z częstotliowścią do 10 kl./s z użyciem migawki mechanicznej bądź trybu bezgłośnego fotografowania i pełną automatyką ustawiania ostrości oraz ekspozycji
Wbudowany w korpus 5-osiowy system stabilizacji obrazu umożliwiający wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5 stopni
Nagrywanie filmów 4K o wysokiej rozdzielczości z odczytem pikseli z całej szerokości pełnoklatkowej matrycy bez ich łączenia w grupy
Najwyższa znamionowa wydajność akumulatora w całym segmencie korpusów bezlusterkowych: 710 zdjęć po jednym ładowaniu
Modernizacje i ulepszenia funkcjonalne: joystick do wybierania pól ostrości, dwa gniazda na karty SD, łącze SuperSpeed USB Type-C™ (USB 3.1 I generacji) i inne
Firma Sony 27 lutego 2018 zaprezentowała nowy aparat z linii bezlusterkowych korpusów z pełnoklatkową matrycą obrazu:
Sony α7 III (model ILCE-7M3).
Głównym wyróżnikiem korpusu α7 III jest nowo opracowany przetwornik obrazu. Ten wykonany w technologii BSI układ CMOS Exmor R ma rozdzielczość 24,2 mln pikseli, wyższą czułość oraz imponujący, 15-stopniowyii zakres dynamiki przy małych czułościach. Łącząc go z wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami, jak system AF pokrywający 93% kadru, zdjęcia z częstotliwością do 10 kl./s z użyciem migawki mechanicznej bądź trybu bezgłośnego fotografowania czy różne możliwości nagrywania filmów 4K, firma Sony stworzyła narzędzie, dzięki któremu pasjonaci i profesjonalni twórcy treści zyskają nowe i bardziej różnorodne możliwości pracy.
Fantastyczna jakość obrazu z pełnoklatkowej matrycy
Poza 24,2-megapikselowymi przetwornikiem CMOS Exmor R w aparacie zastosowano nowy układ o dużej skali integracji, który praktycznie podwaja szybkość odczytu danych z przetwornika obrazu, oraz zmodernizowany procesor BIONZ X™, około 1,8 raza wydajniejszy niż jego odpowiednik z modelu α7 II. Współpraca tych zaawansowanych podzespołów zwiększa maksymalną częstotliwość wykonywania zdjęć i zapewnia zakres czułości: od ISO 100 do ISO 51 200 (który przy fotografowaniu można rozszerzyć do ISO 50 – ISO 204 800). Uzyskana poprawa jakości obrazu jest odpowiednikiem 1,5 stopnia przysłony, a dzięki wyjątkowemu, 15-stopniowemu zakresowi dynamiki przy małych czułościach aparat doskonale spisuje się przy wszystkich ustawieniach oraz w każdych warunkach — i znacznie dokładniej odwzorowuje kolory skóry oraz żywe barwy natury.
Możliwy jest zapis obrazu w 14-bitowym formacie RAW — również podczas pracy w trybach zdjęć seryjnych i całkowicie bezgłośnego fotografowania. 5-osiowy system optycznej stabilizacji obrazu umożliwia natomiast wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5 stopni.
Znaczne ulepszenia w szybkości i wydajności systemu AF
Automatyczne ustawianie ostrości przez korpus Sony α7 III działa znacznie lepiej niż w poprzednim modelu α7 II, między innymi dzięki dodaniu systemu 4D FOCUS™. Sony α7 III jest wyposażony w 425 pól AF z detekcją kontrastu oraz w zapożyczony z modelu Sony α9, umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej czujnik z 693 polami opartymi na detekcji fazy. Ten innowacyjny, pokrywający około 93% kadru system AF niezawodnie utrzymuje ostrość nawet na najtrudniejszych do utrwalenia obiektach.
Dzięki szybszemu odczytywaniu danych z przetwornika obrazu znacznie zwiększyła się wydajność automatyki ostrości i śledzenia obiektów. Ustawianie ostrości w słabym świetle działa teraz niemal 2 razy szybciej niż w poprzednim modelu; prawie dwukrotnieii wzrosła też szybkość śledzenia obiektów. Dla fotografa oznacza to większą dokładność utrwalania obiektów poruszających się w skomplikowany, nieprzewidywalny sposób.
Funkcja „AF priorytet oczu” — nieoceniona, gdy fotografowana osoba odwraca się, patrzy w dół itp. —działa także w trybie AF-C. Co więcej, można jej używać nawet przy pracy z obiektywami Sony z mocowaniem typu A, zamontowanymi na sprzedawanym oddzielnie adapterze LA-EA3. W korpusie α7 III wprowadzono ponadto szereg rozwiązań ułatwiających ustawianie ostrości. Należą do nich „joystick” do szybkiego zmieniania pól ostrości, możliwość ustawiania ostrości na dotknięte miejsce, działanie systemu AF w trybie „Powiększenie”, przycisk „AF On” i inne.
Szybkość umożliwiająca uchwycenie najważniejszej chwili
Korpus α7 III został wyposażony w zmodernizowany system przetwarzania obrazu, który umożliwia wykonywanie nawet 10 fotografii na sekundę — z pełną automatyką ostrości i ekspozycji. W jednej serii można utrwalić do 177 obrazów JPEG o standardowej jakości, 89 obrazów RAW z kompresją lub 40 obrazów RAW bez kompresji, zarówno przy korzystaniu z migawki mechanicznej, jak i trybu całkowicie bezgłośnego fotografowania. Dostępny jest również tryb zdjęć seryjnych z podglądem na żywo minimalnie opóźnionego obrazu w wizjerze lub na ekranie LCD. Maksymalna częstotliwość fotografowania wynosi wówczas 8 kl./s.
5 lutego 2025 r. Nikon zaprezentował dwa skrajnie różne produkty. Jednym z nich jest superjasny, pełnoklatkowy Nikkor Z 35 mm f/1,2 S, a drugim kompaktowy superzoom Nikon Coolpix 1100. Czyli od dzisiaj można szerzej rozmywać świat i podróżować po Księżycu bez lotu w kosmos.
4 lutego 2025 r. firma Sony Europe poinformowała, że nagrodę Poland
National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2025 otrzymała
Hanna Kantor. Publikujemy pierwsze wrażenia wyróżnionej i listę zwycięzców z pozostałych krajów.
26 września 2024 r. Tamron zaprezentował nowego Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024