Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300542,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Ricoh WG-50 – najnowszy aparat z serii Adventure
Dzisiaj, 25 maja firma Ricoh zapowiedziała premierę nowego modelu aparatu z serii Adventure. Ricoh WG-50 jest lekki i odporny na trudne warunki atmosferyczne. Umożliwia robienie zdjęć na głębokości do 14 metrów, wytrzymuje upadek z 1,6 metra i może pracować przy temperaturze do -10°C. Aparat wyposażono w matrycę 16 mln pikseli, funkcję nagrywania filmów w jakości Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz ekran LCD z możliwością ustawienia poziomu jasności i trybem Outdoor View Setting.
Najważniejsze cechy
1. Odporność na wodę, kurz, upadek i mróz
WG-50 może pracować pod wodą nieprzerwanie przez 2 godziny na głębokości do 14 m (ekwiwalent IPX 8 lub JIS Class 8). Przetrwa upadek z wysokości do 1,6 metra, jest kurzoodporny (ekwiwalent IPX 6 lub JIS Class 6), mrozoodporny do -10°C oraz wytrzyma nacisk o sile 100 kg.
2. Wysoka jakość obrazu
WG-50 wyposażono w matrycę 16MP z tylnym podświetleniem oraz wydajny procesor obrazu umożliwiający osiągnięcie czułości do ISO 6400. Aparat zapewnia dostęp do innowacyjnych funkcji np. tryb Handheld Night Snap, który pozwala na uzyskanie dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych czy tryb Ladscape w którym dzięki optymalizacji balansu bieli uzyskujemy na zdjęciach piękną zieleń.
3. 5 x zoom optyczny, 28 mm szeroki kąt widzenia
WG-50 wyposażono w pięciokrotny zoom optyczny 5 mm – 25 mm (ekwiwalent 35 mm: 28 – 140 mm) oraz szereg opcji fotografowania np. tryb makro czy funkcji inteligentnego zooma.
4. Tryb zdjęć podwodnych
Tryby przeznaczone do robienia zdjęć i kręcenia filmów pod wodą pozwalają na uzyskanie optymalnej kolorystyki i ostrości. Jest to możliwe dzięki wzmocnieniu różnych odcieni czerwieni, które są tracone w trakcie fotografowania pod wodą oraz kompensacji utraty kontrastu. W tym trybie użytkownik ma również dostęp do opcji Flash Off + Flash On, dzięki której może w tym samym momencie zrobić dwa zdjęcia jedno z użyciem lampy a drugie bez.
5. Sześć dodatkowych diod
Sześć dodatkowych diod rozmieszczonych wokół obiektywu pozwala robić wyraźne zdjęcia makro nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki nim użytkownik w trybie Digital Microscope na wyświetlaczu aparatu może wyraźnie zobaczyć obraz w normalnych warunkach niewidzialny dla ludzkiego oka. Natomiast funkcja Illumination Enhance pozwala na minimalizację drgań – w tym trybie, przy uwolnieniu migawki, diody automatycznie uruchamiają się na najwyższym poziomie, dzięki temu ta może pracować ze znacznie wyższą prędkością. Diody są również wykorzystywane przy trybie Self-Portrait Assist.
6. Filmy w jakości Full HD
WG-50 pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD (H.264,1920 x 1080, 16:9, 30 kl/s) oraz zapewnia dostęp do szeregu dodatkowych opcji.
7. Trzystopniowa ochrona przed drganiami
(1) Mechanizm Pixel Track SR
(2) Tryb Digital SR
(3) Tryb Movie SR
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024