testowe ![]() Nikon Z 8 - Nowa gwiazda, mniejsza wersja Z 9, zmodyfikowany Nikon D850, dostępność i cena![]() 10 maja 2023 roku Nikon zaprezentował kolejnego, długo oczekiwanego bezlusterkowca Nikona Z 8. Dzięki umieszczeniu wielu funkcji Nikona Z 9 w lekkim korpusie, nowy aparat zapewnia twórcom zarówno filmów, jak i zdjęć zadziwiającą elastyczność, która umożliwia urzeczywistnić ich wizję. Panie i Panowie oto podrasowany, kompaktowy Nikon Z 8, czyli bezusterkowy odpowiednik Nikona D850 z wydajnościowym dopalaczem. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej.
Kompaktowy odpowiednik Nikona Z 9 Nikon Z 8 znakomicie sprawdzi się zarówno wśród fotografów poszukujących lżejszego korpusu do zdjęć wykonywanych z ręki, jak i dla filmowców potrzebujących pełnoklatkowej kamery, doskonale wyważonej na każdym rigu czy gimbalu. Nikon Z8 wykorzystuje to co najlepsze z modelu Nikon Z 9, łącząc się z elementami pomagającymi stworzyć alternatywę dla bardzo popularnej lustrzanki Nikon D850. Ważący zaledwie 910 g Nikon Z 8 jest o 30% mniejszy od Nikona Z 9 i o 15% mniejszy od Nikona D850.
![]()
Nikon Z 8 ma liczne profesjonalne uszczelnienia chroniące przed warunkami atmosferycznymi. Jest tak samo odporny na zimno, jak flagowe modele Nikon D6 i Nikon Z 9 oraz umożliwia działanie w niskich temperaturach. Nikon Z 8 to także pierwszy bezlusterkowy aparat marki Nikon wyposażony w dwa porty USB typu C, które umożliwiają szybkie przesyłanie plików równocześnie z jego ładowaniem. Oczywiście Nikon Z 8 jest kompatybilny z całą gamę obiektywów NIKKOR Z oraz dedykowanymi akcesoriami tj. Gibale, mikrofony itp.
![]()
Wysoka jakość zdjęć Nikon Z 8 to połączenie wydajności i kompaktowej konstrukcji. Otwiera wiele możliwości rozdzielczością zdjęć mającą 45,7 mln pikseli i natywną rozdzielczością wideo 8,3K. To czyni z niego potężne narzędzie do rejestracji filmów i zdjęć.
![]()
Ta sama co w Nikonie Z 9 matryca CMOS i ten sam procesor EXPEED 7 umożliwia uzyskanie wysokiej jakości zdjęć „prosto z aparatu”. Filmy można nagrywać w szerokim zakresie częstotliwości filmowania i kodeków, w tym w 12-bitowym formacie RAW, dostępnym dla filmów o rozdzielczości do 8,3K/60p lub 4,1K/120p.
![]()
Fotografowie mogą pracować z różnymi wielkościami plików i częstotliwościami wykonywania zdjęć seryjnych, w tym ze 120 kl./s. Ci, którzy lubią HDR, mogą wykorzystać aparat do tworzenia zdjęć w 10-bitowym formacie HEIF oraz filmów w 10-bitowym formacie HLG.
![]()
data dodania: 10-05-2023
godzina dodania: 14:00
odsłon: 3623 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Canon EOS R3 - wyścig po najlepsze kadry trwa - test z Foto-Kuriera 8-9/22, zobacz też zdjęcia z mundialu w Katarze
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |