Wydania FK: 176,
publikacje: 9345,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2129,
galerie zdjęć: 300559,
użytkownicy: 9919
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Dodatkowe możliwości pakietu SDK „Camera Remote”
Firma Sony poinformowała o aktualizacji pakietu SDK „Camera Remote” do wersji 1.01. Nowe wydanie zwiększa uniwersalność pakietu, zapewniając twórcom oprogramowania i integratorom dodatkowe funkcje i możliwości.
Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców komercyjnych w lutym bieżącego roku firma wydała pakiet SDK dla twórców oprogramowania, a następnie go rozwijała.
W nowej wersji 1.01 wprowadzono obsługę systemu Linux[i], ułatwiając wykorzystanie aparatów dostawcom profesjonalnych rozwiązań opartych na dronach. Aktualizacja rozszerza możliwości zdalnego sterowania ustawieniami i lepiej spełnia potrzeby klientów z takich branż, jak ochrona czy rozrywka. Do nowo wprowadzonych funkcji należą:
Możliwość wyboru ustawienia „Powiększenie”
Użycie rozszerzonego obszaru ostrości przy korzystaniu z funkcji „Położenie pola AF"[II]
Regulacja zoomu przy użyciu funkcji „Zoom Type Status” (Stan rodzaju zoomu), „Zoom Scale” (Skala zoomu) i „Zoom Bar Information” (Informacja o pasku zoomu)
Wybieranie szczegółowych ustawień balansu bieli (WB), takich jak własny balans bieli, blokada automatycznego balansu bieli (AWB), precyzyjna korekta na dwóch osiach i efekty zdjęciowe.
Sterowanie formatem nośnika, lampa błyskową i fotografowaniem z interwałem
Zmienianie liczby klatek na sekundę i formatu pliku przy
nagrywaniu filmów
[i] Pakiet SDK w wersji 1.01 jest zgodny z 64-bitowym systemem Linux
(ARMv8). Latem tego roku zostanie też zapewniona zgodność z wersją
32-bitową (ARMv7). Pakiet jest ponadto zgodny z systemami Windows 8.1 /
10.
[ii] Z wyjątkiem trybu AF z funkcją śledzenia ostrości
— Opinie klientów mają bardzo duży wpływ na wszystkie aspekty działalności Sony, a wobec znakomitego przyjęcia pierwszego pakietu SDK zamierzamy wprowadzać kolejne funkcje, o które proszą użytkownicy — mówi Yasuo Baba, dyrektor ds. marketingu sprzętu profesjonalnego w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Rozwijając pakiet SDK, chcemy spełniać rosnące potrzeby naszych klientów komercyjnych z różnych branż i umożliwić im utrwalanie, pomiary i tworzenie niedostępnymi dotychczas metodami.
— Możliwość wykorzystania fantastycznej rozdzielczości aparatu a7R IV oznacza ogromny potencjał rozwojowy naszych produktów, zwłaszcza przeznaczonych do użytku w ochronie i systemach bezpieczeństwa — mówi Mike Dewhirst, dyrektor generalny Evolve Dynamics, brytyjskiej firmy inżynieryjnej specjalizującej się w systemach i oprogramowaniu bezzałogowych statków powietrznych (dronów) dla policji, ratownictwa i służb poszukiwawczych, a także myśliwców i wojska. — Koncentrujemy się na dostarczaniu najlepszych możliwych produktów dla policji brytyjskiej i innych klientów. Wersja 1.01 pakietu SDK Sony pozwoli nam skrócić prace rozwojowe co najmniej 3 razy, a tym samym szybciej wprowadzać na rynek bardziej zaawansowane produkty. Klienci będą zatem mogli osiągać swoje cele skuteczniej, szybciej i bezpieczniej.
Pakiet SDK w wersji 1.01 jest już dostępny do pobrania TUTAJ.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024