testowe Epson zbadał jak drukują Polacy w 2022 - jakość ma znaczenie, ale nie tylko![]() ciąg dalszy...
![]()
Najciekawsze dane uzyskane z badania to:
Warto pamiętać, że dzisiejsze urządzenia wielofunkcyjne drukują nie tylko standardowe dokumenty A4, ale także świetnie (i często taniej niż w fotolabie) poradzą sobie ze zdjęciami na papierze fotograficznym.
![]()
Urządzenia wielofunkcyjne dodatkowo integrują w jednej maszynie kilka bardzo istotnych funkcji (drukarka, skaner, kopiarka), dzięki czemu użytkownik ma pod ręką zawsze to, co jest mu najbardziej potrzebne.
![]() Seria drukarek Epson EcoTank ma duże pojemniki, które można uzupełniać za pomocą niedrogich butelek z atramentem, co znacząco obniża koszty drukowania w ciągu roku. Komplet dostarczany wraz z drukarką wystarczy nawet na trzy lata, a zanim nastąpi konieczność uzupełnienia pojemników, użytkownik wydrukuje dosłownie tysiące stron.
Niewymagająca użycia ciepła głowica drukująca Micro Piezo słynie z szybkości, jakości, niezawodności i wydajności przez cały okres eksploatacji. Poza widocznymi od razu ogromnymi oszczędnościami na rachunkach za prąd (zużycie energii elektrycznej spada nawet do 83%) - wykorzystanie tej technologii umożliwia też na rzadsze serwisowanie i przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia. Ogranicza również wpływ produkcji i recyklingu części oraz materiałów eksploatacyjnych znanych z drukarek laserowych na środowisko naturalne - w EcoTank ich po prostu... nie ma, gdyż nie są potrzebne.
![]()
Druga młodość domowej drukarki Silną pozycję „atramentówek" we "własnych czterech kątach" wzmocniła technologia opracowana przez Epsona, który ponad dekadę temu pokazał światu drukarki z systemem stałego zasilania. Przełom polegał na tym, że urządzenia były pozbawione kartridżów, a ich miejsce zajęły zbiorniki z tuszem do samodzielnego uzupełniania.
![]()
Jak wynika z danych Contextu, w pierwszym kwartale 2021 wydrukowano w Europie ponad miliard stron za pomocą urządzeń z systemem stałego zasilania, a więc o 33% więcej niż rok wcześniej. Użytkownikom domowym nie wystarcza już sama funkcja druku, coraz częściej chcą kopiować i skanować materiały zarówno dla celów prywatnych, jak i służbowych. Liczy się funkcjonalność i wygoda, dlatego bardzo chętnie stawiają na rozwiązania bezprzewodowe. Przy czym nie chodzi tutaj wyłącznie o łączenie się z komputerem poprzez Wi-Fi, ale również o bezpośredni druk z telefonu komórkowego lub tabletu za pomocą aplikacji mobilnej (takiej jak Epson Smart Panel), dzięki któremu możemy nie tylko drukować, ale i w intuicyjny sposób zmieniać ustawienia urządzenia.
Badanie przeprowadzone przez firmę Epson wyraźnie pokazuje, że niski koszt eksploatacji i jakość to dwa główne czynniki przy wyborze sprzętu do druku w domu. Prawdopodobnie, w najbliższej przyszłości dojdą też do głosu argumenty proekologiczne, co jest globalnym trendem wśród coraz bardziej świadomych konsumentów. Wybieranie marek, które produkują sprzęt zgodnie z zasadami zrównoważonego prowadzenia biznesu, może stać się kolejnym z kluczowych argumentów przy decyzjach zakupowych. To logiczne: w interesie własnym i naszych dzieci warto stawiać na firmy, które myślą przyszłościowo, myślą o stanie naszej planety.
![]()
W Epsonie działania na rzecz zminimalizowania wpływu technologii na środowisko są od lat integralnym elementem długofalowej polityki przedsiębiorstwa. Uwzględniając fakt, że pojemność ziemskiego środowiska jest ograniczona, a także wierząc, że każdy powinien być w równym stopniu odpowiedzialny za zmniejszenie na nienegatywnego wpływu, Epson zamierza do 2050 r. ograniczyć o 90% emisję CO2 w całym cyklu życia swoich produktów i usług i stać się firmą zeroemisyjną, która nie korzysta z surowców kopalnych (np. ropy).
Metryczka badania Badanie "Rola druku w polskich domach w 2022" zostało przeprowadzone w czerwcu-wrześniu 2022 roku na reprezentatywnej próbie 488 dorosłych Polaków w wieku 18-70 lat. Zostało zrealizowane techniką ankiety bezpośredniej z polami wielokrotnego wyboru lub wskazaniem ważności na skali od 1-5 możliwych wariantów. Przykładowa ankieta dostępna pod adresem: https://bit.ly/3Vlfr6h ARW zdjęcia mat.inf. Epson data dodania: 06-12-2022
godzina dodania: 16:45
odsłon: 1073 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |