W marcu 2020 został zaprezentowany pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020. Umożliwia on przełamywanie barier kreatywności dzięki zaawansowanym rozwiązaniom AI (sztucznej inteligencji), znacznym ulepszeniom w zakresie wydajności oraz opartym na chmurze funkcjom współpracy, przyspieszającym twórczy tok pracy.
Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020 zawiera kompletną kolekcję profesjonalnych aplikacji do tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, typografii, edycji zdjęć i nie tylko. W tegorocznej wersji wprowadzono liczne usprawnienia, których celem jest przyspieszenie tworzenia złożonych projektów i grafik. Z kolei aplikacja CorelDRAW.app umożliwia pracowanie z plikami projektów z dowolnego miejsca. Po raz pierwszy subskrybenci otrzymali także możliwość korzystania z nowych funkcji współpracy w celu uproszczenia całego procesu recenzji i zatwierdzania.
„Nowa wersja pakietu CorelDRAW wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w celu usprawnienia całego procesu projektowania. CorelDRAW Graphics Suite 2020 daje zespołom i klientom dostęp do centrum współpracy, umożliwiającego synchronizację wykonywanych czynności na bieżąco na tym samym projekcie. W nowej wersji oprogramowania projektanci mogą wykorzystać rozwiązania z dziedziny uczenia maszynowego, aby szybciej niż kiedykolwiek wcześniej osiągać imponujące rezultaty. W tej wersji pakietu wykorzystaliśmy technologię AI, aby jeszcze bardziej usprawnić i przyspieszyć proces projektowania grafik” – powiedział John Falsetto, starszy dyrektor ds. produktów z linii CorelDRAW i aplikacji użytkowych.
Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2020 wnosi zupełnie nowe możliwości, umożliwiające tworzenie zachwycających projektów i wysokiej jakości prac.
Narzędzia rozszerzające możliwości projektowania i przyspieszające tok pracy dzięki wykorzystaniu AI
Metody AI zoptymalizowane pod kątem procesorów GPU pozwalają znacząco zaoszczędzić czas w toku projektowania. Ścisła integracja z technologią AI pozwala osiągać wyjątkowe rezultaty.
NOWOŚĆ! Nadpróbkowanie obrazów i usuwanie artefaktów: Możliwość powiększania obrazów przy użyciu opcji nadpróbkowania opartych na technologii AI, co pozwala uzyskiwać wysokiej jakości rezultaty z zachowaniem gładkich krawędzi, ostrości i drobnych szczegółów. Natomiast lepsze wyniki w pracy nad przygotowanymi z użyciem kompresji stratnej plikami JPEG można uzyskać dzięki technikom uczenia maszynowego, które usuwają artefakty powstałe w wyniku kompresji JPEG oraz pomagają precyzyjnie odzyskać kolory bez czasochłonnej ręcznej edycji.
MODERNIZACJA! PowerTRACE™: Nowa wersja CorelDRAW oferuje najlepsze wyniki przekształcania map bitowych do postaci wektorowej w programie CorelDRAW dzięki nowej, wspomaganej przez AI technologii optymalizacji obrazu, poprawiającej jakość mapy bitowej podczas jej przetwarzania.
NOWOŚĆ! Efekty stylów graficznych: Programy CorelDRAW i Corel PHOTO-PAINT™ oddają do dyspozycji użytkowników szeroką gamę ustawień wstępnych AI, inspirowanych różnymi gatunkami i artystami — umożliwia to stworzenie przykuwających uwagę stylizowanych wersji obrazu lub obiektu.
ULEPSZENIE! Maski w programie Corel PHOTO-PAINT™: Nowe, inteligentne narzędzie maski pozwala szybko i dokładnie zaznaczyć odpowiedni obszar poprzez rozszerzanie zaznaczenia i znajdowanie krawędzi. Funkcja Transformacja maski umożliwia teraz stosowanie transformacji do pikseli w obszarze maski.
Płynna współpraca oraz przyspieszony i uproszczony proces recenzji
Wydajna praca, korzystanie z nowego toku współpracy w aplikacji CorelDRAW.app, który jest dostępny wyłącznie w ramach subskrypcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite, licencji z programem serwisowania lub z dodatkowym planem zakupowym dla posiadaczy licencji stałej.
NOWOŚĆ! Łatwe udostępnianie plików na potrzeby zbiorowego recenzowania i zatwierdzania: Aplikacja CorelDRAW.app zapewnia o wiele lepsze metody komunikacji z zespołem i klientami w czasie rzeczywistym, dzięki czemu może służyć jako centrum udostępniania plików pakietu CorelDRAW (CDR) klientom i współpracownikom. Nowy tok współpracy ułatwia wprowadzanie zmian w projektach oraz ich recenzowanie i zatwierdzanie dzięki możliwości zarządzania przez projektanta informacjami zwrotnymi od jednego lub wielu współpracowników w jednym pliku roboczym.
NOWOŚĆ! Komentarze i adnotacje: Teraz wszyscy mogą być na bieżąco za sprawą nowego okna dokowanego/inspektora komentarzy, umożliwiającego przeglądanie opinii, odpowiadanie na nie i wyjaśnianie zawartych w nich kwestii. Szczegółowe komentarze i zaznaczenia z adnotacjami, takimi jak ikony notatek, strzałki, prostokąty, elipsy, linie proste i odręczne dopiski, można dodawać bezpośrednio w dokumencie – pozwala to zaoszczędzić czas i miejsce na ekranie.
NOWOŚĆ! Łatwe logowanie: Dostęp do współdzielonych plików projektów oraz możliwość dodawania uwag i sugestii uzyskać można po zalogowaniu się do aplikacji CorelDRAW.app w przeglądarce na dowolnym urządzeniu jako gość lub przy użyciu konta klienta firmy Corel.
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź.
Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.
7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024