testowe Nikon Speedlight SB-5000 (FSA04301)![]()
SB-5000 to lampa błyskowa i-TTL do cyfrowych lustrzanek formatu FX i DX. Stanowi element systemu oświetlenia firmy Nikon (CLS). Może być mocowana w gorącej stopce i używana jako bezprzewodowy sterownik błysku lub jako wyzwalana bezprzewodowo.
![]()
To pierwsza lampa błyskowa Nikona umożliwiająca bezprzewodowe sterowanie falami radiowymi (do 30 m), co eliminuje konieczność zachowania bezpośredniej widoczności między lampą sterującą i lampami wyzwalanymi oraz usprawnia ich działanie podczas fotografowania w pełnym słońcu. Wewnętrzny system chłodzenia firmy Nikon umożliwia wykonanie większej liczby zdjęć w serii (do 100 o maks. energii) i eliminuje przerwy w zasilaniu. Liczba przewodnia lampy wynosi 34,5. Kąt świecenia SB-5000 pokrywa się z kątami widzenia obiektywów odpowiadającymi zakresowi ogniskowych (dla FX od 24 do 200 mm, a z dyfuzorem – 14 mm). Elementy sterujące i przejrzyste menu ułatwiają obsługę, a lekka (420 g), kompaktowa konstrukcja zapewnia jej większy komfort.
![]()
Trzy ustawienia rozkładu oświetlenia umożliwiają pełną kontrolę pokrycia błyskiem w zależności od warunków. Wbudowany dyfuzor, odbłyśnik, a także nasadka rozpraszająca i opcjonalne filtry kolorowe poszerzają możliwości twórcze. W połączeniu z bezprzewodowym pilotem WR-R10 lampa umożliwia obsługę do 6 grup lamp błyskowych SB-5000. Funkcja sterowania za pomocą sygnałów optycznych jest nadal dostępna, dzięki czemu nadal przy pracy z grupą lamp można wykorzystywać starsze modele lamp. SB-5000 zaprojektowano do pracy w dżungli i na pustyni, a także na czerwonych dywanach i wybiegach. SB-5000 ma pierwszy na świecie – wśród kompaktowych lamp błyskowych mocowanych na sankach aparatu – wewnętrzny nikonowski system kontrolowania temperatury.
![]()
Lampa umożliwia wykonanie nawet 120 zdjęć w 5-sekundowych odstępach lub 84 zdjęcia co 3-sekundy. Głównym elementem SB-5000 jest „inteligentny” system sterowania błyskiem i-TTL, dzięki któremu lampy Nikona mogą przesyłać do cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych, zgodnych z systemem CLS, informacje na temat ekspozycji.
data dodania: 14-12-2021
godzina dodania: 09:00
odsłon: 760 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Panasonic wprowadza oprogramowanie Polymotion Chat Pro do zdalnego sterowania kamerami PTZ i instalacyjnymi
![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy bez tajemnic - w najlepszych salonach prasowych i on line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/24 - Obiektywy - jest w najlepszych salonach prasowych oraz w naszym e-kiosku. Czy wiecie jaka jest średnia wartość obiektywu zamieszczonego w tej publikacji mieszczącej m.in. opisy ponad 110 obiektywów? Czym się różnią obiektywy do bezlusterkowców od tych do lustrzanek? Co to jest skala odwzorowania? Jaki kąt widzenia ma dany obiektyw? Co to jest bokeh i jak go kreować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie w nim odpowiedź. ![]() Test Epsona EcoTank L8180 - fotograficzna jakość do A3+ (a nawet do 2 m długości) przy niskiej cenie w Pierwszy raz na temat tej drukarki pisaliśmy w wydaniu specjalnym Foto-Kuriera 2/21 w grudniu 2021 roku, ale dopiero teraz ten ciekawy model 6-cio kolorowej drukarki A3+ w systemie EcoTank trafił pod nasze redakcyjne strzechy. Dzięki temu mogliśmy go przetestować, a teraz dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. ![]() Test Nikona Z50II - wreszcie poprawiony, z matrycą APS-C 7 listopada 2024 r., po ponad pięciu latach od premiery Nikona Z50 (10.2019 r.), Nikon zaprezentował swój najnowszy, również produkowany w Tajlandii, model bezlusterkowca o symbolu Nikon Z50II. Jest to nadal budżetowy aparat typu DX, czyli z matrycą APS-C o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, ale wprowadzono w nim sporo dobrych modyfikacji likwidując przepaść technologiczną między modelem APS-C, a współczesnymi modelami pełnoklatkowymi tego producenta. W grudniu egzemplarz finalny trafił do naszej redakcji, a w dalszej części prezentujemy pełny test tego modelu aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |